يك جراح مغز و اعصاب:

سردرد، تهوع و استفراغ از علائم ابتلا به تومور مغزي است

۱۳۹۲/۱۰/۱۴ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 90813
سردرد، تهوع و استفراغ از علائم ابتلا به تومور مغزي است

سلامت نیوز: بيماران مبتلا به تومور مغزي در بيشتر موارد با علائم افزايش فشار جمجمه يعني سردرد، تهوع و استفراغ به پزشک مراجعه مي‌کنند.

دکتر عباس امير جمشيدي جراح مغز و اعصاب در گفت وگو با ايسنا گفت: علاوه بر علائم فوق و بسته به محل تومور علائمي همچون تشنج، فلج اندام‌ها و اختلات بينايي و شنوايي هم مي‌تواند بروز کند.

وي افزود: تومورهاي مغزي به دو نوع خوش خيم و بدخيم تقسيم مي‌شوند که اين به تنهايي در تعيين پيش آگهي و آينده بيماري کافي نيست و محل تومور هم حائز اهميت است. چون حتي يک تومور خوش خيم، اگر در محلي حياتي قرار گرفته باشد، مي‌تواند از نظر سير باليني بدخيم در نظر گرفته شود و به مرگ زودرس بيمار منجر شود.

اين استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران تصريح کرد: شيوع تومورهاي مغزي در سنين مختلف متفاوت است و در کودکان و سنين بالاي 55 سال بيشتر از نوع بدخيم است. در حالي که در سنين ميان اين دو شيوع تومور خوش خيم و بدخيم نسبتاً يکسان است.

وي افزود: شايع‌ترين تومور کودکان تومورهاي حوزه خلفي هستند که از نوع مدولوبلاستوم و آپانديموم مي‌باشند در حالي که در بزرگسالان بالاي 55 سال بيشتر تومورهاي بدخيم از نوع گليوبلاستوم هستند.

دکتر جمشيدي خاطرنشان کرد: درمان اين تومورها جراحي و نيز در کنار آن شيمي درماني و درمان دارويي است.

اين جراح مغز و اعصاب در پايان يادآور شد: بيماران عموماً اظهار مي‌کنند که اين نوع سردرد را قبلاً تجربه نکرده‌اند ولي کلاً شبيه سردرد عادي است که در مراحل اوليه با داروهاي مسکن معمولي همچون استامينوفن بهبود مي‌يابد اما در مراحل انتهايي اين داروها تأثيري ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.57879s, 19q