بهترين زمان خواب نيمروزي كي و چقدر است؟

۱۳۹۲/۱۰/۱۴ - ۱۵:۲۴ - کد خبر: 90818
بهترين زمان خواب نيمروزي كي و چقدر است؟

سلامت نیوز :البته هنوز اطلاعات دقيقي از پردازش مغز هنگام خواب فهميده نشده، اما نتيجه اين تحقيقات نشان مي‌دهد، احتمال دارد خواب نيمروزي، سرعت حافظه را تقويت كند.

به گزارش سلامت نیوز براي تعيين بهترين زمان خواب نيمروز، بهتر است بدانيد ساعت دروني بدن شما از چه نوعي است. اگر اختيار کامل داشته باشيد تا برنامه روزانه تان را تنظيم کنيد، چه زماني به بستر مي رويد و چه زماني از خواب بر مي خيزيد؟

خواب نيمروز به مدت يک ساعت، باعث بهبود هوشياري تا 10 ساعت مي شود.نتايج تحقيقي انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان داد که چرت زدن به مدت 45 دقيقه توانايي يادگيري و به خاطر سپردن را افزايش مي‌دهد.

چرت زدن فشارهاي روحي را کم مي‌کند و خطر حمله قلبي و سکته، ديابت و افزايش وزن را کاهش مي‌دهد.چرت زدن باعث مي‌شود تا شما منطقي تر، سالم تر و ايمن تر باشيد؛ اما نيازمند شناخت بدن خود هستيد تا بدانيد چگونه بهترين خواب نيمروز را داشته باشيد.

اگر تمايل داريد تا صبح زود مانند ساعت 6 از خواب برخيزيد و حوالي ساعت 21 تا 22 به بستر رويد، بهترين زمان خواب روزانه شما ساعت 13 تا 30/13 است. اما اگر دوست داريد تا پاسي بعد از نيمه شب بيدار باشيد و حوالي ساعت 8 تا 9 صبح بيدار شويد، دروازه خواب روزانه شما اندکي ديرتر باز مي شود يعني حوالي ساعت 30/14 تا 15.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.67855s, 19q