محققان ازاحتمال گسترش ابتلا به بيماري دنگو در آمريكا خبر دادند

۱۳۸۶/۱۰/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9117
محققان ازاحتمال گسترش ابتلا به بيماري دنگو در آمريكا خبر دادند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، "آنتوني فاوسي" مدير موسسه‌ي ملي آلرژي و بيماريهاي عفوني آمريكا گفت احتمال بروز گسترده بيماري دنگو در آمريكا، يك واقعيت است.

وي در تحليلي در نشريه "آمريكن مديكال اسوسيشن" برانجام تلاش‌هاي بسيار بيشتر براي مبارزه با اين بيماري، تاكيد كرد.

در اين تحليل آمده است كه تب دنگو با علائمي شبيه به بيماري آنفلوآنزا كه ابتلا به آن در كودكان و افراد مسن خطرناك است، "در مرز آمريكا با مكزيك و همچنين در پورتوريكو جديت بيشتري يافته است."
براساس اين تحليل، با وجودي كه در زمان حاضر ابتلا به بيماري ناشي از تب دنگو در آمريكا در كمترين ميزان قرار دارد، اما گرمايش زمين و كمبود تلاش‌هاي مربوط به كنترل جمعيت پشه‌هاي عامل گسترش اين بيماري، مي‌تواند موجب افزايش توليد مثل اين پشه و انتشار بيماري در مناطق شمالي كشور شود.

تب دنگو كه سالانه حدود ‪ ۵۰‬تا ‪ ۱۰۰‬ميليون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا مي‌شوند و ‪ ۲۲‬هزار نفر بر اثر آن جان مي‌بازند، ازجمله‌ي مهم‌ترين بيماري‌هاي عفوني در حال ظهور مجدد، تلقي مي‌شود.

فاوسي در تحليل خود هشدار داد كه مقام‌هاي بهداشت عمومي بايد اين تهديد را جدي بگيرند، زيرا درمان و يا واكسن خاصي براي مبارزه با تب دنگو در دست نيست.

سازمان جهاني بهداشت سال ‪ ۲۰۰۷‬را از لحاظ ابتلا به بيماري دنگو با سال ‪ ۱۹۹۸‬كه حدود يك هزار و ‪ ۵۰۰‬قرباني در آسيا گرفت، قابل قياس دانسته است.

تب دنگو، يك بيماري بومي مالزي است و از سال ‪ ۲۰۰۳‬تاكنون موارد ابتلا به آن سالانه ‪ ۱۶‬درصد افزايش نشان داده است. مرگ ناشي از ابتلا به اين بيماري در مالزي در سال ‪ ،۲۰۰۴‬به رقم بي‌سابقه‌ي ‪ ۱۰۲‬نفر رسيد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.90492s, 19q