مصرف قارچ براي سالمندان بسيار مفيد است

۱۳۸۶/۱۰/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9133
مصرف قارچ براي سالمندان بسيار مفيد است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پروتئين قارچ از لحاظ اسيدهاي آمينه كه همانا جزء اصلي پروتئين را تشكيل مي‌دهد جزو غني‌ترين پروتئين‌ها محسوب مي‌شوند و از لحاظ ارزش غذايي در حد فاصل پروتئين گوشت و پروتئين گياهي قرار دارد.

از سوي ديگر، پروتئين قارچ به دليل داشتن مقادير فراوان آب و رطوبت نسبت به سبزيجات و حبوبات بسيار مطبوع و قابل هضم است. به طوري كه70 تا 90درصد قابليت هضم پذيري دارد.

به طور كلي ارزش بالاي پروتئين قارچ و قابليت هضم پذيري بالاي آن باعث شده كه مصرف آن براي سالمندان بسيار توصيه شود.

قارچ‌هاي خوراكي داراي درصد بسيار كمي از چربي هستند. لذا كساني كه از رژيم غذايي لاغري در برنامه غذايي شان استفاده مي كنند مي‌توانند از قارچ استفاده و به هيچ وجه نگران بالا رفتن چربي خونشان نباشند.

مصرف روزانه 100 گرم قارچ خوراكي نياز بدن به ويتامين c را برطرف مي كند. علاوه بر اين، قارچ منبع بسيار خوب ويتامين B1 و B2 است.

عناصر معدني موجود در قارچ در مقايسه با سبزيجات و ميوه جات هم از كيفيت بهتري برخوردار هست و از نظر كميت نيز در سطح بسيار خوبي قرار دارد. قارچ خوراكي داراي ميزان چشمگيري پتاسيم، آهن و مس بوده و قادر است فسفر مورد نياز بدن را به طور كامل تأمين كند. كلاهك قارچ سرشار از فسفر است.

اسيد فوليك يكي از مهمترين تركيبات موجود در قارچ است كه بسيار مورد توجه مي‌باشد. در حال حاضر يكي از مهم ترين علت كم خوني در افراد به خصوص در زنان باردار كمبود اسيد فوليك است. قارچ‌هاي خوراكي به سبب داشتن مقادير فراوان اسيد فوليك از جمله بهترين منابع غذايي براي اين دسته از افراد محسوب مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50653s, 19q