"سلنيم" خطر ابتلا به سرطان پروستات را ‪ ۵۰‬درصد كاهش مي‌دهد

۱۳۸۶/۱۰/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9148
"سلنيم" خطر ابتلا به سرطان پروستات را ‪ ۵۰‬درصد كاهش مي‌دهد

دكتر "ليلا آزادبخت" روزشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: سلنيم به عنوان يكي از املاح معدني كمياب مي‌تواند خطر ابتلا به اين سرطان را تا ‪ ۵۰‬درصد كاهش دهد.

وي بابيان اين كه‌افراد در رژيم غذايي روزانه خود بايد منابع غذايي حاوي سلنيم مصرف كنند، گفت: تحقيقات نشان مي‌دهد كمبود سلنيم با پيشرفت بيماري قلبي، كم‌كاري تيروئيد و ضعف سيستم ايمني ارتباط دارد.

اين محقق معتقد است كمبود سلنيم به خودي خود باعث بيماري نمي‌شود، بلكه احتمال ابتلا به بيماري‌هاي ناشي از استرس‌هاي عفوني، بيوشيميايي وتغذيه‌اي را افزايش مي‌دهد.

به گفته وي ، افرادي كه عفونت‌هاي شديد معده و روده و كمبود يد دارند بيش از ساير افراد بايد از مكمل سلنيم استفاده كنند.
مشهد- خبرگزاری ایسکانیوز: استاد حوزه و دانشگاه بالابردن آگاهی در سطح جوامع انسانی را از مهمترین عوامل سلامت جامعه دانست .

به گزارش روز شنبه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسوی گفت : امروزه میزان توانایی و سلامت جوامع انسانی بستگی به میزان سطح آگاهی آنان دارد .
وی ادامه داد: در زندگی زناشویی ضروری ترین عامل، آگاهی طرفین از یکدیگر است، زیرا زن و مرد سالهای زیادی را با یکدیگر زندگی می کنند و بایدبه زوجین دانش زندگی کردن و مهارت را آموخت تا دانش را تبدیل به مهارت کنند تا زندگی خوبی را داشته باشند .
واعظ موسوی ریشه اصلی طلاق را عدم آگاهی از مهارت زندگی دانست و گفت: هرچه بیشتر در زمینه مهارت و آگاهی به زوجین آموزش داده شود، آمار پدیده طلاق کاهش می یابد و باید این آموزش ها همیشگی و مستمر شود .
وی اظهار داشت: آموزه های دینی به دلیل ارتباط با وحی، مطمئن ترین آموزها است که باید این آموزها، مهارت زندگی را با توجه به دین و دستورات آن به زوجین انتقال دهد .
وی در پایان گفت: مهارت کلامی، مهرورزی، ابراز عشق و احکام خانواده از مهمترین سرفصل های آموزشی است که باید به زوجین ارائه شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.12919s, 19q