آرامش مادران در دوران بارداری به هوش کودکان کمک می کند

۱۳۸۶/۱۰/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9160
آرامش مادران در دوران بارداری به هوش کودکان کمک می کند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هلت دی نیوز، چنانچه مادر در دوران بارداری تحت فشار روحی و اضطراب باشد نه تنها فرزند از نظر رشد طبیعی جسمی دچار مشکل شده و عموما با وزن کمتر متولد می شود بلکه از نظر بهره هوشی نیز در سطح پایین تری خواهد بود.

درعین حال استرس مادران در دوره بارداری منجر به تولد کودک نا آرام و بی قرار شده و حتی در مواردی که فشار های روحی افزایش یابد ممکن است بارداری به انتها نرسد و مادر دچار سقط جنین شود.

متخصصان عقیده دارند جنین متاثر از تغییرات هورمونی مادر مراحل رشد خود را پشت سر می گذارد و استرس مادر موجب افزایش ترشح کورتیزول یا همان هورمون استرس شده و موجب کاهش ضریب هوشی کودک می شود.

البته لازم به ذکر است استرس صرفا به معنای ناراحتی مادر نیست بلکه فشار کاری زیاد و خستگی مفرط نیز برای بدن نوعی استرس تلقی می شود و تاثیرات منفی زیادی بر جنین می گذارد.

به همین دلیل توصیه می شود مادران باردار در این دوران از نظر جسمی و روحی آرامش بیشتری داشته باشند و از نظر کارهای بدنی نیز بیش از حد به خود فشار نیاورند تا فرزندانی سالم و با نشاط و با هوش داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
safa
با سلام نوزاد من بخاطر اینکه بدنش هورمون استرس تولید نمیکرد ازبین رفت ایا این امکان وجود دارد تنها بهمین دلیل باشد .باتشکر
0.74291s, 19q