جراحي زيبايي؛ منحني رو به بالا

۱۳۸۶/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9185
جراحي زيبايي؛ منحني رو به بالا

زيبايي به يكي از عقده‌هاي رواني در كشورهاي آسيايي تبديل شده و در اين ميان هند صاحب ركورد شده است. روزنامه‌هاي هندي پيش‌بيني كرده‌اند اين كشور سال 2008 شاهد افزايش 25 درصدي در اين زمينه خواهد بود.

 امروزه، بسياري از خانواده‌هاي متمول و متوسط هندي، خواهان تغيير اجزاي صورت خود هستند و جراحي ترميمي انجام مي‌دهند. حتي بسياري از بيماران نوميدانه به مركز ليزر آمريكا مراجعه مي‌كنند و خواهان رفع برآمدگي يا فرورفتگي‌هاي ريز و كوچك هستند.

متخصص پوست، دكتر‌ام ام آمر آزاد، مي‌گويد: درمان فركسل (FRAXEL) پوست، يكي از آخرين متدها در دنياست. تنها 2 يا 3سال است كه اين روش در دنيا و 3-2 ماه است كه در هند مورد استفاده قرار مي‌گيرد. درام وير ياداو، بيماري است كه در اين باره مي‌گويد: من 60 سال دارم اما از لحاظ جسمي، فكر نمي‌كنم بيش از 40- 35 ساله باشم، بنابراين مي‌خواهم صورتم هم به اندازه جسمم جوان باشد و نمي‌خواهم چهره‌ام بيش از 40-35 ساله به‌نظر بيايد.

 براي جوان‌تر به‌نظر رسيدن، فقط همان كرم و پماد كافي نيست. اين جراحي تقريبا بدون درد، باعث كاهش ترس از جراحي در بين زيبايي پرستان شده است.

درمان فركسل مي‌تواند نقاط ميكروسكوپي پوست را با استفاده از اشعه متمركز ليزر مورد هدف قرار دهد و سلول‌هاي پوستي پير و آسيب ديده را از بين ببرد. با درمان لايه زيرين سطح پوست، فرآيند طبيعي خود درماني بدن تحريک مي‌شود و پوست تازه و سالم به جاي پوست آسيب ديده رشد مي‌كند. بهترين نکته در اين مورد اين است كه اين نوع عمل جراحي هيچ گونه عوارض جانبي ندارد و تقريبا بعد از 3 هفته، نتيجه عمل مشخص مي‌شود.

 اما قيمت جوان‌تر شدن، به صورت جلسه‌اي محاسبه مي‌شود و داوطلبان اين نوع عمل جراحي بايد جلسه‌اي 25 هزار روپيه بپردازند و هر بيمار به 3 تا 5 جلسه درماني احتياج دارد. البته كساني كه از نتيجه راضي نباشند، بايد عمل جراحي ديگري براي ليفتينگ (كشيدن پوست) صورتشان انجام دهند كه در اين صورت، هزينه ديگري هم متقبل خواهند شد.

دكتر سونيل چودهاري، جراح زيبايي مي‌گويد: آخرين تغييرات در عمل ليفتينگ صورت، استفاده از روشي نسبتا تهاجمي به نام «بخيه نيمه سطحي» است. در اين روش، از كاغذهاي چروك پركن استفاده مي‌شود كه به جاي استفاده از روش قديمي، روي خط رويش موها قرار مي‌گيرند. او در مورد اين عمل اين گونه توضيح مي‌دهد: بخيه‌ها گره‌هايي دارند که اصولا در بافت فرو مي‌روندکه در قسمت زيرين صورت، در برش کوچکي که در خط رويش موها ايجاد شده، قرار مي‌گيرند و اثر زخم قابل رويت نيست؛ به همين ترتيب بخيه‌ها در سطح زير پوست صورت قرار مي‌گيرند و همان جا ثابت مي‌شوند.

 دکتر چودهاري همچنين مي‌افزايد: پيشرفت ديگري که ايجاد شده در مورد ايمپلنت‌هاي سيليکوني جديدي است که هفته گذشته به هندوستان رسيده است. اين ايمپلنت‌هاي جديد داراي ژل‌هاي چسبناکي هستند که به مدل‌هاي قبلي هيچ شباهتي ندارند. در واقع ژل‌هاي سيليکوني قديمي در حال حاضر حالت چسبندگي دارند و اين بدين معناست که حتي درصورت شکستن ايمپلنت سينه، نمي‌افتند و در اين مورد، سايز ايمپلنت‌ها حين عمل جراحي قابل تنظيم است. شهرنشينان زيبايي پسند هندي، فقط به زيبا بودن بسنده نمي‌کنند، آنها در هر سن و سالي که باشند، دوست دارند به‌طور افسانه‌اي، بي‌نقص به‌نظر برسند. در واقع به‌نظر مي‌رسد در جامعه امروز هند، زيبايي بر سلامت حکمفرماست!

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.05003s, 19q