درلايحه 87 بيمه خدمات درماني با حدود يك درصد كاهش مواجه شده است

۱۳۸۶/۱۰/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9233
درلايحه 87 بيمه خدمات درماني با حدود يك درصد كاهش مواجه شده است

يك عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، در گفت‌وگو با ايسنا، در ارزيابي از بودجه‌ي بخش بهداشت و درمان سال 87، گفت: متاسفانه چشم‌انداز خوب و روشني را در افق سلامت كشور براي سال آينده نمي‌بينم.

اين نماينده‌ي مجلس، گفت: ميانگين بودجه‌هاي كل بخش سلامت بسيار كمتر از تورم رشد داشته و در برخي فصول متاسفانه كاهش چشم‌گيري داشته كه اين مساله هم دغدغه‌اي براي كشور است.

نماينده‌ي مردم استهبان و ني‌ريز در خانه‌ي ملت، تصريح كرد: به ويژه اين‌كه در بيمه‌ي خدمات درماني با حدود يك درصد كاهش - با وجود گران شدن داروها و هزينه‌هاي درمان و وجود تورم - مواجه شده‌ايم.

وي بر اين اعتقاد است كه متاسفانه با اين وجود بيمه‌ها از سطح خدماتي كه ارايه مي‌دادند، بايد كم كنند و اين به معني اضافه شدن هزينه‌هاي آن چيزي است كه مردم بايد از جيب خود بپردازند.

اميني تاكيد كرد: عددي به بودجه بخش سلامت به شكل خالص اضافه شده است، ولي متاسفانه قسمت عمده اين افزايش به درآمدهاي اختصاصي بيمارستان‌ها تحميل شده است كه اين بدان معناست كه اگر بخواهيم هزينه‌هاي بهداشت و درمان را از درآمد اختصاصي بپردازيم، بايد اين مقدار را از مردم بگيريم و از مردم گرفتن يعني افزايش سهم جيب مردم در سلامت.

وي با بيان اين كه در حال حاضر از چشم‌انداز بيست ساله و اهداف برنامه بسيار دور هستيم، گفت: اين مساله ما را از اين دو مساله مهم دورتر خواهد كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.67973s, 18q