افتادگي پلك در كودكان از عوامل ابتلا به تنبلي چشم است

۱۳۸۶/۱۰/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9245
افتادگي پلك در كودكان از عوامل ابتلا به تنبلي چشم است

دكتر گيتا قياسي، فوق تخصص چشم پزشكي اطفال، در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: افتادگي پلك به دلايل مختلف ايجاد مي‌شود؛ به طوري كه در برخي از افراد به صورت مادرزادي و در عده‌اي ديگر به صورت اكتسابي است.

وي در مورد علل ايجاد افتادگي پلك گفت: احتمال ايجاد افتادگي در پلك در همه‌ رده‌هاي سني وجود دارد. وجود ‌برخي از بيماري‌ها و همچنين ضربه از عوامل ايجاد افتادگي پلك در انواع اكتسابي است. همچنين با افزايش سن نيز ممكن است افتادگي پلك ايجاد شود. در نوع مادرزادي نيز اختلال در عملكرد عضله بالا برنده چشم، افتادگي در پلك را ايجاد مي‌كند.

قياسي با اشاره به انواع مختلف افتادگي‌ پلك‌ها و روش درمان آنها گفت: افتادگي‌ پلك‌ها‌ بر اساس عوامل ايجاد كننده‌ آن با يكديگر تفاوت دارند. روش درمان در افتادگي‌ پلك‌ها معمولا جراحي است كه ممكن است به بيش از يك بار جراحي براي درمان كامل نياز داشته باشند.

اين متخصص چشم پزشكي اطفال در پايان با اشاره به عوارض ناشي از افتادگي پلك گفت: افتادگي پلك در كودكان به دليل اين كه جلوي محور بينايي گرفته مي‌شود از عوامل ابتلا به تنبلي چشم است. همچنين در بزرگسالان مي‌تواند اختلال در ديد را ايجاد كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25063s, 18q