آلودگي هوا سبب طولاني‌تر شدن سرماخوردگي مي‌شود

۱۳۸۶/۱۱/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9304
آلودگي هوا سبب طولاني‌تر شدن سرماخوردگي مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،سرماخوردگي جزو بيماري‌هاي ويروسي عفوني است كه در محيط‌هاي جمعي سريعا سرايت مي‌كند و حتي ممكن است از يك كشور به كشور ديگر منتقل شود.

امروزه ما با دنيايي از ويروس‌ها مواجه هستيم كه هر كدام از آنها نوعي از سرماخوردگي را سبب مي‌شوند، اما در انواع سرماخوردگي‌ها علائمي شبيه يكديگر ظاهر مي‌شوند.

سرماخوردگي ابتدا داراي يك دوره نهفته است و سپس علائمي مانند عطسه، آبريزش بيني و كوفتگي در بدن ظاهر مي‌شود. اين بيماري چشم‌، گوش‌، بيني و ريه‌ را تحت تاثير قرار مي‌دهد. همچنين در افرادي كه زمينه سينوزيت دارند، سينوس‌ها ملتهب و عفوني مي‌شوند.

سرماخوردگي، آلرژي فصلي و يا آسم سه مقوله جدا از هم هستند و نبايد با يكديگر اشتباه گرفته شوند. در اين موارد تنها سابقه فرد در داشتن آلرژي و آسم است كه مي‌تواند به تشخيص اين بيماري كمك كند. آنفلوآنزا انواع مختلفي داشته و خطرناك‌تر از سرماخوردگي معمولي است.

با وجود استفاده از واكسن سرماخوردگي، باز مشاهده مي‌كنيم كه فرد به اين بيماري مبتلا شده است. علت اين امر آن است كه بيش از هزار نوع ويروس مي‌توانند عامل سرماخوردگي باشند و با توجه به اين كه واكنش‌هاي سرماخوردگي يك نوع ويروس ضعيف شده هستند، ممكن است فرد از انواع مختلف همان ويروس به عنوان واكسن استفاده كرده باشد. در مجموع واكسن‌ سرماخوردگي بسيار كمتر مي‌تواند فرد را از خطر ابتلا به اين بيماري مصون نگه دارند.

واكسن‌هاي سرماخوردگي درجات مختلفي دارند كه براي كودكان از ويروس‌هاي ضعيف و خيلي ضعيف شده استفاده مي‌كنند.

شايان ذکر است، استراحت، استفاده از مايعات گرم و ميوه‌هايي مانند ليموشيرين و سيب و در صورتي كه بيمار به گلو درد مبتلاست، استفاده از كمپوت مي‌تواند در بهبود فرد موثر باشد. اما بهتر است در اولين فرصت فرد به پزشك متخصص مراجعه كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74249s, 18q