نگاه عدالت محور در تعیین بودجه نظام پرستاری وجود ندارد

۱۳۸۶/۱۱/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9311
نگاه عدالت محور در تعیین بودجه نظام پرستاری وجود ندارد

محمد شریفی مقدم در گفت‌وگو با "ایسکانیوز"، افزود: تخصیص بودجه باید بر اساس سیستم، اهداف و فرآیند آن تعیین شود و نظام پرستاری با توجه به اهداف، اختیارات تعریف شده و رسالتی که بر عهده دارد انتظار بودجه بیشتری را دارد.
وی ادامه داد: سازمان نظام پرستاری با اقداماتی همچون آموزش مداوم پرستاری که از سال 75 اجرای آن عملی نبود آغاز شده و به صورت 30 دوره آن را دنبال می کند.
همچنین با تهیه استانداردهای خدمات پرستاری، تبیین شرح وظایف آنان اقداماتی را که از سوی وزارت بهداشت اجرا نمی شد را به جریان انداخته است.
شریفی مقدم با اشاره به اصل 44 قانون، سازمان نظام پرستاری را ساختاری در جهت کمک به وزارت بهداشت عنوان کرد و اظهار داشت: اعتبار دو میلیارد و 800 میلیون تومان را بر اساس اهداف این سازمان مانند بحث های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذار پیشنهاد کرده بودیم که هم اکنون انتظار نگاهی عدالت محور را از سوی نمایندگان مجلس داریم.
دبیر کل خانه پرستار ابراز داشت: تصویب 200 میلیون تومان اعتبار برای سازمان نظام پرستاری متاثر از مسایل حاشیه ای است و هنوز نگاهی سنتی به بودجه دارد و بر اساس معیارهای کارشناسی شده تنظیم نشده است.
وی نحوه پذیرش دانشجوی پرستاری، ارتقای کیفیت خدمات، تدوین استانداردهای آموزشی و به طور کلی ارایه بهتر خدمات کیفی از سوی پرستاران را متاثر از بودجه تعیین شده عنوان کرد و گفت: در صورت عدم افزایش بودجه نظام پرستاری، زمینه های پژوهشی و ارزشیابی کاهش یافته و در نتیجه مردم با دریافت خدمات نامطلوب آسیب می بینند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.17719s, 19q