مرغ‌ها شناسنامه مي‌گيرند

۱۳۸۶/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9371
مرغ‌ها شناسنامه مي‌گيرند

حسين مقدم‌نيا رئيس اتحاديه سراسري تعاوني‌هاي كشاورزي مرغداران گوشتي ايران با اعلام اين خبر گفت: با اجراي طرح گسترده و سراسري تا چند روز آينده مرغ كشتار شده پس از بسته‌بندي روانه بازار مصرف خواهد شد.

به گفته مقدم‌نيا اين بسته‌بندي نقش شناسنامه را ايفا مي‌كند و روي آن نام كشتارگاه، تاريخ كشتار و تاريخ عرضه درج شده، بنابراين كيفيت عرضه از اين پس قابل كنترل خواهد بود و مي‌توان مشكلات احتمالي را پيگيري و به كشتارگاه‌ها تذكر داد. رئيس اتحاديه سراسري مرغداران گوشتي ايران مي‌افزايد: تا پيش از اين كشتار از طريق سنتي انجام مي‌گرفت و براساس نياز روزانه توزيع مي‌شد.

او در خصوص اظهارات رئيس هيات مديره انجمن صنفي كشتارگاه‌هاي صنعتي كشور كه از سرازير شدن مازاد مرغ ساير استان‌ها به صورت فله‌اي و غير بسته‌بندي با كيفيت پايين به بازار تهران خبر داده بود، هم مي‌گويد: چون استان تهران از نظر حجم مصرف اهميت دارد براساس طرح ساماندهي تصميم گرفتيم چند استان را به عنوان پشتيبان استان تهران انتخاب كنيم.

به اين ترتيب اين استان‌ها متعهد شده‌اند مصرف مازاد بر توليد تهران را از محل مازاد مصرف خود تامين كنند. او وعده داد همين چند روز آينده عرضه مرغ در تهران فقط به صورت بسته‌بندي صورت خواهد گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18658s, 18q