نامرتب بودن دندان‌ها ضريب پوسيدگي آنها را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۶/۱۱/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9472
نامرتب بودن دندان‌ها ضريب پوسيدگي آنها را افزايش مي‌دهد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر بهرام ساعدي، دبير ششمين همايش بين‌المللي انجمن اردتونتيست‌هاي ايران در مراسم گشايش "ششمين همايش بين‌المللي انجمن ارتودنتيست‌هاي ايران" گفت: نامرتب بودن دندان‌ها ضريب پوسيدگي دندان‌ها را افزايش مي‌دهد كه اين امر جدي گرفتن ارتودنسي را بيش از پيش ضروري مي‌كند.

وي افزود: افرادي كه داراي دندان‌هاي نامرتب هستند، به دليل آنكه قادر به تميز كردن دندان‌هاي خود نيستند، بيش از سايرين به پوسيدگي دندان‌ها دچار مي‌شوند.

دبير ششمين همايش بين‌المللي انجمن اردتونتيست‌هاي ايران با اشاره به اينكه نگاه به رشته ارتودنسي را بايد از رشته‌اي كه تنها با زيبايي دندان‌ها ارتباط دارد، به سمت ضرورت اين رشته در حفظ سلامت و ايجاد تناسب در چهره افراد تغيير داد، يادآور شد: نامرتبي دندان‌ها همچنين روي مفصل فكي آنان اثر گذاشته و ناهماهنگي‌ اين ارتباط سبب مشكلات در زمينه اختلال در تكلم صحيح و تلفظ اصوات مي‌شود.

ساعدي ادامه داد: بحث زيبايي در ارتودنسي از آنجا از اهميت بالايي برخوردار است كه در روابط اجتماعي افراد تاثير مثبت برجاي مي‌گذارد.

وي گفت: ششمين همايش بين‌المللي ارتودنتيست‌هاي ايران در كنار طرح مسايل و يافته‌هاي جديد اين رشته با محوريت "زيبايي" برپا مي‌شود و مبحث تناسب فك و صورت را به عنوان عامل زيبايي مورد توجه قرار مي‌دهد.

گفتني است ششمين همايش بين‌المللي انجمن ارتودنتيست‌هاي ايران همراه با نمايشگاه مواد، وسايل و تجهيزات ارتودنسي و تجهيزات دندانپزشكي تا روز جمعه ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.37132s, 18q