يک متخصص بيماري‌هاي قلب و عروق:

کم تحرکي شايع‌ترين علت بروز آنژين صدري است

۱۳۸۶/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9579
کم تحرکي شايع‌ترين علت بروز آنژين صدري است

دکتر منصور رفيعي در گفت وگو با ايسنا، در اين خصوص اذعان کرد: آنژين صدري يا درد ناشي از کم خوني قلب به علت عدم تعادل بين اکسيژن رساني قلب و ميزان فعاليت قلبي بوجود مي‌آيد.

وي ادامه داد: شايع‌ترين علت کم خوني تصلب شرايين عروق مغزي قلب است که به علت رسوب چربي و کلسيم در رگ‌هاي قلب بوجود مي‌آيد.

دکتر رفيعي خاطرنشان كرد: زماني كه اکسيژن به مقدار کافي به قلب نرسد منجر به بروز آنژين صدري مي‌شود كه در مرحله شديدتر منجر به سکته قلبي و يا انفارکتوس مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: در صورتي که قطر رگ‌هاي قلب تنگ شود، خون رساني هنگام فعاليت فرد كاهش مي‌يابد. به عنوان مثال، فرد مبتلا به آنژين صدري هنگام راه رفتن دچار درد در ناحيه سينه ‌شده و حتي ممکن است در حالت استراحت، آنژين در وي بوجود آيد.

اين فوق تخصص قلب و عروق تصريح کرد: افزايش چربي خون، بيماري ديابت، استعمال سيگار از عواملي است که باعث ايجاد آنژين صدري در افراد مي‌شود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي يزد در پايان اظهار داشت: کنترل بيماري ديابت، کنترل فشار خون، فعاليت ورزشي مانند راه رفتن، قطع استعمال سيگار، پرهيز از استرس و فشارهاي عصبي از جمله نکاتي است که مي‌توان از بروز آنژين صدري پيشگيري کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.2559s, 18q