افزايش 3 برابري مصرف كنندگان روغن مايع طي 2 سال گذشته

۱۳۸۶/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9580
افزايش 3 برابري مصرف كنندگان روغن مايع طي 2 سال گذشته

دكتر كامران باقري لنكراني در گفت وگو با ایسنا، افزود: بر اساس آمار منتشره در شهريور ماه سال 84، فقط 13 درصد افراد جامعه از روغن جامد استفاده مي‌كردند،‌ حال آن كه اين ميزان در حال حاضر به بيش از 40 درصد افزايش يافته است.

وي همچنين با اعلام اين كه تا دو سال پيش 87 درصد مردم روغن جامد مصرف مي‌كردند، گفت:‌ خوشبختانه با اطلاع‌رساني‌هايي كه در دوسال گذشته صورت گرفته، ميزان مصرف روغن جامد در كشور به كمتر از 60 درصد كاهش پيدا كرده است.

وزير بهداشت از سوي ديگر از كاهش 50 درصدي اسيد چرب ترانس روغن جامد خبر داد و اظهار كرد:‌ تا پيش از اين استاندارد اسيد چرب ترانس روغن‌هاي جامد كشور 20 درصد بود كه اين رقم به 10 درصد كاهش يافت.

لنكراني با اشاره به اين كه كاهش اسيد چرب ترانس روغن جامد به 10 درصد با مصوبه شوراي عالي سلامت و همكاري موسسه استاندارد صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: در نظر داريم تا اسيد چرب ترانس روغن جامد را در آينده‌اي نزديك به كمتر از 5 درصد كاهش دهيم و اين امر جز با همكاري صنايع مختلف امكان پذير نيست.

وزير بهداشت، كاهش اسيد چرب ترانس روغن جامد را از يك سو و افزايش ميزان مصرف روغن مايع را از سوي ديگر راهي براي كاهش مضرات روغن‌هاي شامل اسيد چرب ترانس برشمرد و اظهار اميدواري كرد تا كيفيت روغن‌هاي توليد شده در داخل كشور مطابقت بيشتري با استانداردهاي جهاني داشته باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.76192s, 18q