نخود قهوه براي درمان بيماري آلزايمر مفيد است

۱۳۸۶/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9585
نخود قهوه براي درمان بيماري آلزايمر مفيد است

بيماري آلزايمر ناشي از انباشته شدن ماده "بتا آميرويد" در مغز است كه مرگ سلولهاي عصبي مغز را به دنبال دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه "نيهون كيزاي"، پژوهشگران ژاپني در آزمايش بر روي موش پيرامون اين موضوع اطمينان به دست آورده‌اند.

پژوهشگران گفتند كه علت مفيد بودن نخودقهوه براي درمان بيماري آلزايمر، وجود تركيباتي به نام اسيد "كافه اويلكينا" در آن است.

به گزارش ايرنا به نقل از نيهون كيزاي،به‌گفته پژوهشگران،اين ماده علاوه بر نخود قهوه در هويج و سيب زميني نيز وجود دارد،اما هنگامي كه پخته مي‌شوند، از ميان مي‌رود.

پژوهشگران گفتند، آنها در آزمايشات خود،پس از هفت روز خوراندن اين ماده به موشي كه دچار بيماري آلزايمر شده بود،متوجه شدند عوارض بيماري آلزايمر كه روشن‌ترين آن فراموشي است رو به كاهش رفته و پس از يك ماه وضعيت حافظه او مانند موش‌هاي سالم شد.

به گفته پژوهشگران، به نظر مي‌رسد تركيبات موجود در نخود قهوه توانايي پيشگيري از انباشته شدن ماده بتا آميرويد در مغز و مرگ سلولهاي عصبي را دارند.

پژوهشگران ژاپني گفتند كه در آزمايشي كه در آزمايشگاه بر روي سلول حامل ماده بتاآميرويد انجام دادند متوجه شدند با تزريق تركيبات موجود در نخود قهوه، توانايي ادامه زيست سلول افزايش يافته است.

اين پژوهشگران افزوند كه آنها با ادامه دادن پژوهش‌هاي خود در اين زمينه قصد دارند، با همكاري شركت‌هاي داروسازي ، زمينه ساخت دارويي براي پيشگيري و درمان بيماري آلزايمر را فراهم كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.81541s, 18q