اولين نوزاد حاصل از انجماد شيشه‌اي در موسسه مهر رشت به دنيا آمد

۱۳۸۶/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9586
اولين نوزاد حاصل از انجماد شيشه‌اي در موسسه مهر رشت به دنيا آمد

"دكتر مرضيه مهرافزا" در گفت و گو با ايرنا، افزود: اين نوزاد دختر متعلق به خانواده‌اي است كه هفت سال بچه دار نمي‌شدند.

وي گفت: انجماد شيشه‌اي يكي از فناوري‌هاي نوين در زمينه ناباروري است كه به اين وسيله علاوه بر انجماد جنين، تخمك هم به اين روش منجمد مي‌شود كه بيش از ‪ ۹۵‬درصد از آنها پس از ذوب زنده مانده و مي‌توان براي باروري بيماران نازا از آن استفاده كرد.

اين جراح متخصص زنان و زايمان افزود: در مراكز درمان ناباروري معمولا تعداد زيادي جنين براي هر فرد توليد مي‌شود كه چند جنين به رحم منتقل و اضافه آن منجمد مي‌شوند تا در سالهاي بعد براي خود فرد استفاده شود.

وي گفت: بيماران صعب‌العلاج و يا كساني كه به هر دليلي مجبور هستند كه باروري خود را به تاخير بيندازند مي‌توانند از بانك تخمك استفاده كنند.

وي اظهار داشت: تا چند سال پيش به دليل مشكلات فني ايجاد بانك تخمك در موسسه فناوريهاي نوين مهر رشت امكان پذير نبود اما در زمان حاضر، با روش انجماد شيشه‌اي اين مهم تحقق يافت.

وي گفت: مرداني كه به هر دليل مجبور به انجماد اسپرم خود هستند مي توانند اين كار را در بانك انجماد موسسه مهر رشت انجام دهند.

وي خاطر نشان كرد: كليه كساني كه به دليل بيماري مجبور به راديوتراپي و يا شيمي درماني هستند، قبل از انجام اين درمانها مي‌توانند با موسسه مشورت كنند و از خدمات انجماد بهره‌مند شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.78384s, 19q