متخصصان پوست در مورد استفاده از كرم‌هاي ماهواره‌اي هشدار دادند

۱۳۸۶/۱۱/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9600
متخصصان پوست در مورد استفاده از كرم‌هاي ماهواره‌اي هشدار دادند

دكتر "عليرضا واعظ شوشتري" جراح و متخصص پوست و مو در اصفهان گفت: اين تبليغات كه در كانال‌هاي ماهواره‌اي فارسي‌زبان بسيار مشاهده مي‌شود در حالي است كه برخي از آنان از مقاله معرفي دارويي ثبت شده و طي كردن مراحل چهار گانه توليد كرم كه الزامي است، برخوردار نيستند.

وي روز سه‌شنبه در گفت و گو باخبرنگار ايرناافزود: آزمايش بر روي حيوان، آزمايش با غلظت كمتر بر روي افراد سالم، آزمايش بر روي تعداد كمي بيمار و آزمايش آن در مراكز متعدد با بيماران متعدد بر اساس تفاوت‌هاي اقليمي از مراحل بررسي قبل از توليد انواع كرم‌ها مي‌باشد.

واعظ شوشتري تصريح كرد: هيچ كرمي نمي‌تواند همزمان داراي چندين خصوصيت از جمله برطرف كردن چروك صورت ، ضد زگيل ، جوش و يا ‪ ۱۲‬تا ‪ ۱۳‬اثري كه در اغلب اين كرم‌ها به آن اشاره شده است، باشد.

وي اضافه كرد: مراجعات نشان داده اين دسته از كرم و صابون‌ها نه تنها مفيد نبوده بلكه عوارض ديگري را نيز بوجود آورده است.

اين متخصص پوست و مو ادامه داد: اين شركت‌هاي تبليغاتي با شناسايي و استفاده از نياز افراد بخصوص بانوان به زيبايي و تبليغات گسترده، اقدام به تهيه اين دسته از كرم‌ها و فروش آنها با قيمت‌هاي هنگفت حدود ‪ ۶۰‬هزار تومان به بالا مي‌كنند.

وي گفت: اين در حالي است كه قيمت گرانترين و استانداردترين كرم تجويز شده از سوي پزشك بسته به نوع بيماري پوست در حدود ‪ ۳۰‬هزار تومان مي‌باشد.

واعظ شوشتري، به‌افراد بخصوص بانوان توصيه كرد: براي استفاده از هر كرم و صابون به منظور زيباي و درمان حتما به پزشك متخصص پوست و مو مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
توران
سلام بنظرتون لایه برداری یا ایبرودرم خوبه یا نه چه مضراتی خواهد داشت من قصد دارم فقط یک دوره انجام بدم راهنماییم کنید لطفا
2.38016s, 20q