طرح ساماندهی نظام ملی سلامت آماده شده است

۱۳۸۶/۱۱/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9646
طرح ساماندهی نظام ملی سلامت آماده شده است

دکتر کامران باقری لنکرانی  در حاشیه دومین روز از همایش طرح ولایت جامعه بسیج پزشکی در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر افزود: علاوه بر این تعرفه ها نیز باید به روشی مبنایی تعریف شود تا بعد از تعیین تعرفه بتوان راجع سرانه ها صحبت کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام سعی ما بر این است که تعرفه ها را بر اساس روشی مبنایی تعریف کرده و بعد از تعیین تعرفه بر اساس آن سرانه را مشخص کنیم.

وزیر بهداشت در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه "تعرفه های پزشکی واقعی نیست و مردم در پرداخت هزینه های خارج از تعرفه های مصوب مشکل دارند"، گفت: برای تعیین تعرفه ارزش خدمت به بیماران، قدرت پرداختی مردم باید مشخص شود که البته این مورد از پیچیدگی و حساسیت بالایی برخوردار است هر چند که حدود تعرفه واقعی مشخص است.

وی در خصوص رقم تعرفه واقعی پاسخی نداد.

لنکرانی با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه باید از روشی منطقی پیروی کند، اظهار داشت: خوشبختانه برخی از ابهامات در تصمیم سازی ها روشن شده و ظرافت های کار جلوه گر شده است.

وی ادامه داد: لنکرانی در پاسخ به پرسش دیگر مهر مبنی بر سرانه سلامت هر ایرانی گفت: سرانه هنوز نهایی نشده است و بعد از نهایی شدن بودجه آن را اعلام خواهیم کرد.

با بیان اینکه یکی از مهمترین چالشهای این وزارتخانه تعرفه های نظام پزشکی است، گفت: برای حل این مهم در تلاش هستیم
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.61443s, 18q