آزمایش موفقیت آمیز برقراری اتصال عصبی در موشهای نخاعی

۱۳۸۶/۱۱/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9650
آزمایش موفقیت آمیز برقراری اتصال عصبی در موشهای نخاعی

تیم تحقیقاتی جان مارتین از دانشگاه کلمبیا در نیویورک در آزمایش موشهای صحرایی بخشی از مغز نخاع را که زیر ضایعه نخاعی قرار داشته و اغلب  توانایی پاسخگویی به پالسهای الکتریکی را دارد، اما ارتباط آن با فرماندهی مغز قطع شده و مغز نمی تواند حرکات ماهیچه ای قسمتهای پایین بدن را کنترل کند، به یک تکیه عصبی که به طور طبیعی برای کنترل حرکت ماهیچه های وردیهای شکمی است، متصل کنند. در این آزمایش موفقیت آمیز، اندامهای پایینی موش، سیگنالهای عصبی را دریافت کردند.

براساس گزارش روزنامه گاردین، در این خصوص مارتین توضیح داد: "ما به روش سختی اتصال میان عصبهایی را که بالای محل آسیب دیدگی قرار داشتند با عصبهای قسمت زیرین آن برقرار کردیم. هنگامی که اعصاب در مغز نخاع دوباره فعال شدند، توسعه خود را آغاز و سیگنالهای بدن را جابجا کردند. بیشترین امید ما از این کشف این است که بتوانیم مشکل فلج بیماران قطع نخاع را حل کنیم."

اولین آزمایشات این کشف در ایتالیا و در سال 1944 به وسیله پروفسور آنجلو کیاسرینی انجام شد که نتایج موفقیت آمیز اندکی در بر داشت. پس از آن جورجو برونلی، رئیس بنیاد تحقیقات در خصوص ضایعات نخاعی رم که در سال 2006 یکی از نامزدهای دریافت جایزه نوبل بود، توانست نتایج م بهتری در این مورد به دست آورد.

اکنون به گفته دانشمندان آمریکایی، اولین آزمایشات این تحقیق روی انسان می تواند ظرف پنج سال آینده انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.43327s, 18q