مصرف کافئين احتمال سقط جنين را تا دو برابر افزايش مي‌دهد

۱۳۸۶/۱۱/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9688
مصرف کافئين احتمال سقط جنين را تا دو برابر افزايش مي‌دهد

به گزارش سلامت نیوز، دکتر « دي - کان لي » از مرکز تحقيقات کايسر آمريکا گفت: زناني که حامله هستند و يا در تلاش براي حامله شدن هستند بايد از مصرف قهوه در 3 ماه اول و يا در طي دوران بارداري جلوگيري به عمل آورند.


وي با اشاره به اين که تاکنون هيچ دستورالعمل يا پيشنهاد تاييد شده‌اي در خصوص ممانعت از مصرف کافئين توسط زنان حامله در دوران بارداري وجود نداشته است؛ افزود: تاکنون با انجام 15 تا 18 مطالعه در اين زمينه، ارتباط بين مصرف کافئين در دوران بارداري و سقط جنين مشخص شده و علت عدم مصرف در بسياري از زنان در اين دوران، ايجاد حالت تهوع در آنها گزارش شده است.

دکتر لي در مطالعه‌اي، هزار و 63 زن را در مدت 2 سال مورد بررسي قرار داد که نتايج نشان مي‌دهد: زناني که 2 ليوان يا بيشتر قهوه در روز مي‌خورند تا 2 برابر بيشتر از آنهايي که قهوه مصرف نمي‌کنند مجبور به سقط جنين خود مي‌شوند و علت اين موضوع بيشتر وابسته به خود کافئين موجود در قهوه نسبت داده شده تا ساير مواد شيميايي موجود در آن.

بسياري معتقدند که علت مضر بودن قهوه اين است که مواد موجود در آن حالت طبيعي متابوليسم را به هم مي‌ريزد و نيز موجب کاهش فشار خون مي‌شود. بر اين اساس به زنان حامله توصيه مي‌شود که از مصرف قهوه حتي يک فنجان در روز خودداري کنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.0719s, 18q