تاثير ماه تولد بر رفتار كودكان شما

۱۳۸۶/۱۱/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9694
تاثير ماه تولد بر رفتار كودكان شما

مطلب امروز ما را بخوانيد تا ببينيد ستارگان درباره استعداد و شخصيت کودک دلبند شما چه مي‌گويند:

فروردين (برج حمل)
قوچ: کودک شمايک متحرک بي‌توقف است. او طرفدار فعاليت و تخليه انرژي خود است. بنابراين بايستي به او اجازه دهيد که در سالن‌هاي ورزشي کودکان بازي کند وحتي از فنرهاي پرشي نيز استفاده كند و لذت ببرد. به دفعات او را به پارک ببريد يا درفضاي باز خانه، او را براي فعاليت‌هايش هدايت کنيد. از رنگ‌هاي روشن براي دکور اتاق خوابش استفاده کنيد. بدانيد كه کوچولوي تندخوي شما، کودکي مستقل است که حتي دوست دارد شيشه شير را بدون کمک مادر دردست بگيرد، دور ميز بدود و شيرش را نوش جان کند. پس اين رفتار او را تشويق کنيد ولي هيچ‌وقت ازسرپرستي و مراقبت از او آن هم در نزديکي‌اش غافل نشويد.

ارديبهشت (برج ثور)
گاو نر: تا به حال با اين بچه‌ها مواجه شده‌ايد؟ آنها واقعا کله شق هستند. کودکان اين ماه احتمالا در برابر هرگونه تغييري مقاومت مي‌کنند و امنيت متدوال روابط را ترجيح مي‌دهند. البته شما با درپيش‌گرفتن تدابيري مي‌توانيد براي تغييراتي او را آماده کنيد. مثلا شمارش معکوس تا اينکه زمان کتاب خواندن به وقت خوابيدن برسد يا تغيير دربرنامه‌هاي معمول مثل ديدار سرزده از مادر بزرگ، مطمئن باشيدكه کودک شما در همه اين موارد آرام خواهد بود. او جاي خواب وخوراک دنج را دوست دارد. حتي ممکن است روي نوع پوشش تخت‌خوابش با مهرباني پافشاري کند. درضمن فراموش نكنيد کودکان متولد اين ماه واقعا شيفته حيوانات هستند، بنابراين تعجب نکنيد اگراو طالب اين است که مدام با سگ وگربه‌ها بازي كند.

خرداد (برج جوزا)
دو پيکر: کودک اين ماه بي‌درنگ متبرک خوانده مي‌شود. او براي درگيري فکري‌اش معمولا نياز به انگيزه‌اي براي ادامه کارها دارد. چندين مرتبه درروز برايش کتاب بخوانيد و حتما اشيا کوچکي مثل جغجغه و اسباب بازي‌هاي پرسروصداي زيادي براي بازيش تدارک ببينيد. ازکنجکاوي طبيعي او راضي باشيد. بدانيد كه عروسک بازي يا خيمه‌شب بازي و خواندن داستان در کتاب خانه وگردش‌هاي پي درپي به سوپرمارکت يا ماهي فروشي نا آرامي را از او دور مي‌کند. اين کوچولوي پرحرف شما ممکن است دربين بچه‌هاي گروه سني خودش زودترحرف زدن را شروع كند. پس اگرحرف‌هاي نامفهومي از او مي‌شنويد به آن‌ها هم توجه کنيد! كودك شما هميشه چيزهاي سخت و جالبي براي گفتن دارد كه شما را غافلگير خواهد كرد.

تير (برج سرطان)
خرچنگ: فرزند شيرين، دلربا و حساس شما پيوند محکمي با مادرش برقرار مي‌كند و حتي ممکن است در اولين نشانه‌هاي جدايي با اشک‌هايش اين پيوند را محکم‌تر كند. در حاليكه آغوشي گرم و نوازش‌هايي آرام، تشويش و نگراني او را از بين مي‌برد. تا جايي كه مي‌توانيد از نورهاي آرام و رنگي در اتاقش استفاده كنيد تا آنجا را به راستي محلي آرام بداند.
او طبيعتا موجودي خانه‌دار است و از بازي کردن در خانه با شما لذت مي‌برد. برايش اسباب‌بازي‌هايي تهيه کنيد که بتواند با آنها در کار خانه به شما ياري رساند مثل جاروي کوچک يا خاک‌انداز و سري لوازم آشپزخانه، مهرباني ذاتي‌اش را پرورش دهيد و به او نشان دهيد که چطور با هم‌سالانش مهربان باشد و در سن‌هاي بالاتر آداب معاشرت به او بياموزيد.

مرداد (برج اسد)
شير: فرزند دلرباي شما سرشاراز سرور و شادي است. اوسعي مي‌‌کند مرکز توجه باشد. بنابراين انتظار وراجي زياد، احمقانه خنديدن و سرصدا را از او داشته باشيد. در اين کارها اورا تشويق کنيد، اما مراقب باشيدکه بيش از حد تحسينش نکنيد. فرزند شما براي اينکه بداند چطور بايستي در كارهاي جمعي سهيم باشد نياز به آموزش دارد (بخصوص با خواهر وبرادرانش) پس به او كمك كنيد تا مشاركت را ياد بگيرد. بدانيد كه بيشتر مواقع شيرهاي کوچک هنرمند هستند. بنابراين اين ذوق و استعدادش را کشف کنيد، به او مدادهاي رنگي بدهيديا اينكه نقاشي با انگشتان، ساخت قالب‌هاي سفال را در سنين پايين آموزش دهيد. برايش داستاني بسازيد و آن را بازي کنيد تا تصوير واضحي در ذهن داشته باشد.

شهريور (برج سنبله)
خوشه: کودک مصمم، مبتکر و کوشاي شما هميشه درزندگي خواهان و البته نگران پيشرفت کردن است بنابراين اسباب بازي‌هايي به او بدهيد که حسي از پيشرفت و به کمال رسيدن را تلقين مي‌کند، شما با اين کار هدف گرايي‌اش را ازسرخود وا مي‌کنيد. کودکان اين ماه ذاتا عاشق ناخنک زدن به غذا هستند پس ذائقه او را با دادن غذاهاي متنوع و سالم گسترش دهيد. کودکاني که زير اين علامت به دنيا آمده‌اند، از بي‌نظمي بيزارند. پس اتاق و محيط بازي‌اش را مرتب نگهداريد. با تعويض به موقع پوشکش نق نقوبودن را از او دور کنيد و هميشه براي تعويض لباسهاي اوآماده باشيد.

مهر (برج ميزان)
ترازو: چه موجود دلربايي به اين دنيا آورده‌ايد!!! کودکان ماه ميزان به لطف خدا و قدرت ذاتيشان درجذب اطرافيان‌شان، به راستي فوق‌العاده هستند. به کودکان اجتماعي اين ماه فرصت‌هاي زيادي بدهيد تا در جمع همسالان خود حضور داشته باشندو فعاليت کنند مثل کلاسهاي کودکان. آن‌ها قبل از اينکه پيش دبستان را آغاز کنند افرادي معروف و اجتماعي مي‌شوند. جشن بزرگي براي اولين سال تولدشان برگزار کنيد، اما بدانيد احتمالا لباس مناسب پوشيدن را پس مي‌زنند! فراموش نكنيد كه متولدين اين ماه شيفته اين هستندکه دوستشان داشته باشند.

آبان (برج عقرب)
عقرب: کودک تيزبين، زيرک و پرهيجان شما موجودي بي‌کم وکاست وجدي است. گاهي فوق‌العاده هيجان‌انگيز است. حتي درزمان کودکي او احساس شما را مي‌خواند و پاسخ مي‌دهد، بنابراين عصبانيت و نااميديتان را کنترل کنيد. چون او کودکي باهوش و مصمم است و راه خود را ادامه خواهد داد. پس شما بايستي در اين مسير صبور باشيد. کودکان عقرب در جمع‌هاي بزرگ بسيار خجالتي هستند، سعي کنيد که با او تماس‌هاي چشمي برقرار کنيد، تا بداند در حمايت شما قراردارد. براي ارضاي حس کاوشگري ذاتي‌اش خانه را با وسايل جالب و جذاب بياراييد. او عاشق اسباب بازيهايي با ساختار متفاوت و قفسه‌هايي پر از کتاب است؛ آنها را فراموش نكنيد.

آذر (برج کماندار)
کماندار: کمانداران کوچک، به‌درستي کاوشگراني خوشبين، خون گرم و راضي هستند. براي دلشادکردنشان آنها رادرکالسکه بگذاريد و به گردش برويد. بعضي وقتها درحيات خلوت خانه با هم پرسه بزنيد يا ازهمسايه‌ها ديداري داشته باشيد. آنها براي سلامتي فکروجسم نيازمند تمريناتي هستند؛ اما خيلي زود هم خسته مي‌شوند. براي جلب توجه‌شان داستان‌هاي زيادي درباره ماجراهاي هيجان‌انگيز درسرزمين‌هاي دور تعريف کنيد و قول دهيد که روزي همه آنها را خواهند ديد.

دي (برج جدي)
بز: متولدين اين ماه با وجدان، مسئوليت‌پذير و حساس هستند. براي آنها آنچه ديگران درباره‌شان فکر مي‌کنند خيلي اهميت دارد. آنها از ابتدا به علاقه و اطميناني مضاعف نيازمند هستند. قبل از اينکه با او در جمع دوستان خودنمايي کنيد، او را در محيط خصوصي خانه براي کاري جديد آماده کنيد. اگر دربرداشتن گام‌هاي اوليه سکندري خورد يادتان نرود بايستي با آموزش ضرب‌المثل‌هاي قديمي او را از سرخوردگي دور کنيد، اگر موفق نبوديد دوباره و دوباره سعي کنيد. وقتي در حال يادگيري کاري است مثل صحبت کردن يا شعر گفتن بي‌هيچ ترديدي او را تشويق کنيد.

بهمن (برج دلو)
دلو: فرزندان دلو طبيعتا سرکش هستند. آنها آنچه را که دوست دارند انجام خواهند داد. دروقت غذا براي اينکه آرامش داشته باشد، اسباب بازي‌هاي زيادي فراهم آورده وخيلي زود کابينت‌ها را قفل کنيد. اگركودك شما متولد اين ماه است اجازه دهيد آزادانه در محوطه چمن و زمين بازي گردش کند. بدانيد كه وقتي کشفياتش را دربغل گرفته است، يعني او اجازه مي‌خواهد، مجموعه سنگها و ديگر گنجينه‌هاي کوچکش را که پيدا کرده است داشته باشد. بدانيد كه با پيروي از تصميم او درپوشيدن لباس يا کجا و با چي و چه جوري خوابيدنش، يعني ازفرديت او حمايت کردن. آنها مرتبا بازي‌ها وکتاب‌ها و اسباب بازي جديد را طلب مي‌کنند. کودکاني که در زير اين علامت متولد شده‌اند اغلب زودتر از برنامه زمان بندي شده پيش مي‌روند.

اسفند (برج حوت)
ماهي: فرزندان برج حوت احساساتي و مهيج هستند. آنها عميقا نکات ريز پيرامون خود را احساس مي‌کنند. براي شکوفايي آنها خانه‌اي امن و گرم و راحت کافي است. در زمان گردش در اطراف يا تميز کردن خانه، او را از خود دور نكنيد در واقع او را به قلب خود بچسبانيد. براي آرامش او کافي است که موزيک کلاسيک پخش کنيد يا لالايي آرام با محتوايي آرام‌بخش بخوانيد. از صداهاي بلند و مزاحم پرهيز کنيد. آنها عاشق بازي‌هايي چون دالي بازي هستند. اگر تعجب نمي‌کنيد بايد بگوييم که آنها حمام کردن را مي‌پرستند پس بايد دستاني پر از اسباب بازي‌هاي آبي داشته باشيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.78604s, 18q