كج خلقي و سوء‌ظن از بيماريهاي شايع رواني در مردان است

۱۳۸۶/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9722
كج خلقي و سوء‌ظن از بيماريهاي شايع رواني در مردان است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر محمدباقر صابري زفرقندي در نشست مطبوعاتي روز «ملي سلامت مردان» با بيان اين كه مردان به دلايل مختلفي در معرض بسياري از اختلالات جسمي ــ رواني هستند، گفت: بيماري‌هاي كج خلقي و سوء ظن در حالي در مردان جامعه شايع است كه اين بيماريها در اغلب موارد ناشناخته اما قابل درمان است.

وي يكي از دلايل عمده ابتلاي مردان به اين بيماريها را قرار داشتن بخش عمده‌اي از مسووليتها در خانواده بر دوش آنها عنوان كرد و افزود: اين امر علاوه بر ايجاد استرس در خانواده، مردان را نيز با فشار روحي و جسمي مواجه مي‌كند. بنابراين با تقسيم وظايف در خانواده مي‌توان از آنها جلوگيري كرد.

مدير كل سلامت رواني ــ اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بسياري از مشكلات مردان را نيز به دليل سبك زندگي نادرست و نداشتن مهارتهاي زندگي دانست و يادآور شد: بايد در جامعه به سلامت جنسي مردان بيشتر توجه شود.

وي اعلام كرد: اعتياد از نظر بار بيماري‌ها رتبه سوم را پس از حوادث و بيماريهاي قلبي و عروقي در مردان به خود اختصاص مي‌دهد. همچنين اغلب معتادان را نيز مردان تشكيل مي‌دهند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
شوهرم دارای بیماری سوء ظن می باشد بعد از هر وصله ناجور وقتی آروم می شود گریه میکند و عذرخواهی و میگوید من به پاکی تو ایمان دارم انگار کسی تو مغزم بهم میگه این حرفا رو بزنم
1.49116s, 20q