مديران كمتر به سرطان مبتلا مي‌شوند

۱۳۸۶/۱۱/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9759
مديران كمتر به سرطان مبتلا مي‌شوند

به گزارش سلامت نیوز، در اين تحقيق كه شرح آن در مجله پزشكي استراليا به چاپ رسيده، اطلاعات ثبت شده از بيش از 4 هزار و200 كارمند بين 45 تا 64 سال مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت و معلوم شد كه حدود دو سوم از آنها با مشكلات و ناراحتي‌هاي پزشكي و سلامتي دست به گريبان هستند.

دبورا شوفيلد يكي از پژوهشگران اين تحقيق در اين باره گفت: اين مطالعات نشان داد، افرادي كه بيشتر در كارهايي از قبيل فروشندگي و خدمات‌رساني بهداشتي يا اجتماعي اشتغال دارند، بيشتر در معرض ابتلا به بيماري‌ها و ناراحتي‌هاي مزمن قرار دارند.

بر اساس اين گزارش، در شغل فروشندگي اغلب خطر ابتلا به مشكلات استخواني ماهيچه‌اي از جمله كمردرد يا آسيب شانه‌ و آرتريت بسيار زياد است.

از سوي ديگر، كارمندان خدمات بهداشتي و اجتماعي بيشتر با بيماري‌هاي قلبي و عروقي دست به گريبان هستند.

در عين حال بيشتر موارد آسيب‌هاي ماهيچه‌اي و استخواني نيز در ميان كاركنان ساخت و ساز يا كارمندان بخش‌هاي حمل و نقل، ‌جنگل‌ داري يا كشاورزي كه ناچار به بلند كردن اجسام سنگين هستند،‌ ديده مي‌شود.

اما از سوي ديگر اين تحقيق نشان داد كه احتمال ابتلاي مديران و رئيس‌ها به تومورهاي سرطاني كمتر از ساير گروه‌هاي شغلي است.

به گفته شوفيلد استاديار دانشگاه سيدني، هنوز علت اين امر مشخص نيست. اما پژوهشگران احتمال مي‌دهند كه علت اين مصونيت براي مديران شرايط بهتر زندگي آنها و داشتن فرصت خارج شدن از محل كار در موارد مورد نياز است.

در عين حال رئيس‌ها اغلب در دفتر مي‌نشينند و به اين ترتيب كمتر در معرض مواد سرطان‌زا در مقايسه با ساير كاركنان هستند، اما اين دليل هنوز به اثبات نرسيده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5136s, 18q