پرستاران نيازمند توجه بيشتري از سوي مسئولان هستند

۱۳۸۶/۱۱/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9760
پرستاران نيازمند توجه بيشتري از سوي مسئولان هستند

به گزارش سلامت نیو زبه نقل از ایسنا، غضنفر ميرزابيگي در همايش تجليل از پيشكسوتان پرستاري با بيان اين كه سازمان نظام پرستاري پايگاهي براي تمامي پرستاران از مرحله دانشجويي تا شاغلي است، گفت: ‌بر اساس قانون، سازمان نظام پرستاري بايد در خدمت تمامي پرستاران كل كشور باشد.

وي اظهار كرد: حرفه پرستاري نماد بزرگي از فرهنگ، هنر، ‌تجربه و نظام اجتماعي كشور است كه پا به پاي تمامي ارگان‌ها و نظام سلامت پيش رفته است.

ميرزابيگي تصريح كرد: هدف دوم اين همايش، احياي ارزشهاي معنوي، اخلاقي فرهنگي اجتماعي، رفاهي، صنفي و سياسي و تقدير از اولين زنان و مردان پرستار كشور است.

وي ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تلاش و كوشش همين پرستاران است كه بيش از 100 دانشكده پرستاري در كشور تاسيس و در حال فعاليت مي‌باشد.

ميرزابيگي با بيان اين كه پرستاري ايران با توجه به داشته‌ها و مهارت‌هاي خود جزو سه كشور اول دنياست، اذعان داشت: در حال حاضر پرستاران از آنچه هستند و بايد باشند با توجه به تاريخ و فرهنگ كهن اين حرفه فاصله بسياري دارند. همچنين اين حرفه نيازمند ارائه و عزم همگاني براي رفع محدوديت‌ها از اين قشر زحمتكش است.

رييس سازمان نظام پرستاري خاطرنشان كرد: ما امروز براي تجليل از پيشكسوتان حرفه پرستاري بايد راه را براي حضور پرستاران در ميان چهره‌هاي ماندگار كشور فراهم كنيم. همچنين پرستاران در همه عرصه‌ها به رغم تمام تلاش و كوشش خود تنها به علت اين كه درگير كار و تلاشند تا به امروز از سوي مسئولان مورد توجه قرار نگرفته‌اند.

ميرزابيگي تصريح كرد: سازمان نظام پرستاري به دنبال همسو كردن تمامي ابعاد پرستاري به همراه مسئولان براي ارتقاي نظام سلامت كشور و ارتقاي ميزان رضايت‌مندي مردم از خدمات است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.83008s, 18q