60درصد افراد مبتلا به سرطان دهان را مردان تشكيل مي‌دهند

۱۳۸۶/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9789
60درصد افراد مبتلا به سرطان دهان را مردان تشكيل مي‌دهند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر محمد بيات متخصص و جراح دهان، فك و صورت با بيان اين مطلب افزود: با توجه به ميزان بالاي تصادفات در كشور ما در بين علل مختلف، ضربات وارده به فك ناشي از تصادفات نسبت به سايرعوامل بيشتر است.

دكتر بيات در ادامه اظهار كرد: بعد از تصادفات، ضربات ناشي از حوادث صنعتي، حوادث ورزشي و ضربات ناشي از درگيري‌ها و نزاع بيشترين ضربات وارده به فك را تشكيل مي‌دهند.

اين متخصص جراحي دهان، فك و صورت تصريح كرد: نكته مهم در مورد اين دسته از بيماران، رساندن آنها در دقايق اوليه حادثه به جراحان فك و صورت است و درمان‌هاي ارائه شده از جانب جراحان فك براي آنها در اولويت قرار دارد.

وي با اشاره به آمار بالاي تصادفات در كشور خاطرنشان كرد: براي پيشگيري از ضربات وارد شده به فك و صورت، استفاده از كمربند ايمني و رعايت توجه به استانداردهاي لازم در رانندگي به مردم توصيه مي‌شود.

دكتر بيات افزود: در مورد موتورسوارها نيز استفاده از كلاه ايمني نقش بسيار موثري در كاهش ضربات و شكستگي‌هاي ناحيه فك و صورت دارد.

دبير علمي چهارمين كنگره بين‌المللي جراحان دهان،‌ فك و صورت با بيان اين كه يكي از مشكلات شايع در ناحيه دهان و فك، بروز سرطانهاي مخاط دهان است، افزود: از مهمترين علل ايجاد سرطانهاي مخاط دهان مي‌توان به مصرف سيگار، الكل و تغذيه نادرست و عدم رعايت بهداشت و دندان اشاره كرد.

وي تصريح كرد: سرطان‌هاي ناحيه دهان با توجه به مهمترين عامل موثر در بروز آن يعني سيگار در بين مردان از شيوع بالايي برخوردار است. به طوري كه 60 درصد افراد مبتلا به سرطان دهان را مردان تشكيل مي‌دهند.

بيات يادآور شد: يكي ديگر از مشكلات شايع در رشته جراحي دهان، فك و صورت وجود ناهنجاريهاي رشد در ناحيه فك از جمله جلو و عقب بودن فكين است كه با بكاربردن روشهاي درماني خاص مي‌توان آنها را درمان كرد.

وي ادامه داد: اين نوع مشكلات علاوه بر تاثيري كه در نحوه حرف زدن،‌غذا خوردن و فعاليت اجتماعي بيمار دارد در وضعيت ظاهري و زيبايي فرد نيز تاثير منفي به دنبال دارد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15161s, 18q