پرداخت 30 روزه براي بيمه اختياري كافي‌است

۱۳۸۶/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9793
پرداخت 30 روزه براي بيمه اختياري كافي‌است

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي ضمن اعلام اين مطلب از ابلاغ مصوبه جديد براي ارائه تسهيلات ويژه و بسيار مناسب به مشاغل آزاد و بيمه شدگان اختياري در راستاي اهداف رئيس‌جمهوري خبر داد.

به گزارش هفته‌نامه آتيه حسينعلي ضيائي، در اين باره گفت: يكي از اهداف تبيين شده سازمان در حال حاضر تعميم پوشش بيمه‌اي به اقشار جديدتري از آحاد جامعه و افزايش تعداد بيمه شدگان به 10 ميليون نفر تا پايان برنامه چهارم توسعه است.

وي با اشاره به اين‌كه اين تسهيلات به منظور تحقق و عملياتي كردن هدف مذكور و حذف مقررات زايد و ايجاد تسهيلات لازم در اين زمينه و با توجه به اختيارات تفويضي به هيأت‌مديره توسط شوراي‌عالي تأمين اجتماعي، صورت گرفته است، اضافه كرد: با توجه به ضرورت پوشش كامل قانون تأمين اجتماعي به كليه آحاد جامعه در مشاغل فاقد كارفرما، ادعاي شخص متقاضي مبني بر اشتغال در اين گونه مشاغل به صورت مكتوب ملاك عمل قرار گرفته و مي‌تواند مشمول قانون مذكور باشد، بنابراين با توجه به مراتب فوق و جهت اجرايي كردن مفاد قسمتي از بند الف ماده (96) قانون برنامه چهارم توسعه مقرر شد كليه افرادي كه بنا به ادعاي خود اعلام خويش فرمايي يا كارفرمايي نمايند بدون اخذ مجوز اشتغال از سوي مراجع ذي صلاح در شمول قانون تأمين اجتماعي قرار گيرند.

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي اظهار داشت: از اين به بعد معاينات پزشكي اوليه به هنگام ثبت نام متقاضيان بيمه اختياري موضوع تبصره ماده (8) قانون تأمين اجتماعي به جاي كميسيون پزشكي به تأييد و مسئوليت پزشك معتمد سازمان واگذار گرديد.

به اين منظور، شعب تأمين اجتماعي مكلفند نسبت به معرفي متقاضيان به پزشك معتمد اقدام كرده و آنان نيز موظفند پس از معاينه دقيق فرد موردنظر نتايج حاصله در فرم معاينات پزشكي را همراه نظريه پزشكي خود تكميل و به شعبه مربوطه ارسال دارند.

واحدهاي اجرايي موظفند ضمن انجام اقدامات لازم، فرم تكميل شده معاينات پزشكي مذكور را در پرونده فني بيمه شدگان ضبط و نگهداري نمايند.

رئيس هيأت‌مديره و مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي اضافه كرد: همچنين سابقه مورد نياز براي متقاضيان بيمه اختياري از حداقل 360 روز سابقه پرداخت حق بيمه به 30 روز سابقه پرداخت حق بيمه تغيير مي‌يابد.

ضيائي خاطرنشان ساخت: شرايط سني پذيرش بيمه اختياري براي متقاضيان تا كنون در مورد مردان 45 سال و براي زنان 40 سال در نظر گرفته شده بود كه به منظور سهولت و دسترسي و تعميم پوشش بيمه‌اي متقاضيان نسبت به افزايش سقف سني آنان به هنگام تقاضا به 55 سال اعم از مردان و زنان اقدام گرديد.

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي اعلام نمود: سازمان تأمين اجتماعي اقدامات مناسب ديگري را در جهت رفاه حال بيمه شدگان و مستمري بگيران تأمين اجتماعي در دست بررسي و مطالعه دارد كه اميدوارم نتايج مثبت آن به زودي به اطلاع عموم مردم برسد.
 
    
      
  
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.51512s, 18q