براي درمان چاقي، فريب انواع داروهاي لاغري را نخوريد

۱۳۸۶/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9818
براي درمان چاقي، فريب انواع داروهاي لاغري را نخوريد

دکتر « فريدون عزيزي» در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين مطلب گفت: مصرف داروهاي درمان چاقي تنها براي استفاده از دوره‌هاي کوتاه و موقت که باعث ايجاد انگيزه در فرد جهت اقدام براي کاهش وزن مي‌شود، ممکن است مورد نظر قرار گيرد.


وي، درمان چاقي را با قرص‌ها و داروهاي لاغري درمان قطعي و دائمي ندانست و افزود: حتي مصرف قوي‌ترين اين داروها حداکثر 5 تا 10 کيلوگرم از وزن افراد چاق را در طول يکسال کاهش مي‌دهد. اين در حالي است که فرد بايد متحمل هزينه‌هاي گزاف خريد اين داروها شود و مخارج زيادي را بابت مصرف آنها پرداخت نمايد.

دکتر عزيزي ضمن اشاره به اين مطلب که تغيير شيوه زندگي به سمت تحرک بيشتر و مصرف غذاهاي سالم‌تر تنها راه حل مبارزه با مشکل چاقي است؛ تصريح کرد: در خصوص افرادي که داراي نمايه توده بدني ( BMI ) بالاي 25 بوده و مبتلا به چاقي مفرط هستند درمان‌هاي دارويي حتي به شکل موقت نيز پاسخگوي اين افراد نبوده ضمن آن که رژيم‌هاي غذايي نيز در اين افراد تاثير کمي به دنبال دارد.

وي در ادامه تنها راه درمان افرادي که دچار چاقي مفرط هستند را شيوه‌هاي جراحي ذکر کرد و افزود: اين افراد ممکن است با رژيم‌هاي دارويي و غذايي بتوانند وزن بدنشان را کاهش دهند. از طرفي در معرض بيماري‌هاي مهلک و خطرناک قرار دارند، لذا بهترين روش درمان براي اين افراد استفاده از روش‌هاي جراحي است.

رييس اين کنگره در پايان استفاده از شيوه‌هاي درماني کمربندهاي لاغري و لباس‌هاي مخصوص را جهت درمان چاقي تبليغاتي و بي‌اثر عنوان کرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.08114s, 19q