تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري تا روز پرستار نهايي مي‌شود

۱۳۸۶/۱۲/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9845
تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري تا روز پرستار نهايي مي‌شود

تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري را در دو بخش، شرح وظايف تخصصي (بخش‌هاي تخصصي مراكز درماني) و عمومي (بخش‌هاي عمومي مراكز درماني) عنوان و اضافه كرد: شرح وظايف عمومي تنظيم و نهايي شده است و در حال حاضر در حال تبادل نظر با سازمان نظام پرستاري براي تنظيم شرح وظايف تخصصي هستيم.

وي با اشاره به اين كه بر اساس توافق ابتدايي بايد تعرفه گذاري خدمات پرستاري تا پايان امسال صورت مي‌گرفت، اظهار كرد: بر اساس مذاكرات انجام شده با سازمان نظام پرستاري، به منظور پرداختن به تمام جوانب امر و تدوين جامع تعرفه‌ها، اين موضوع را به سال آينده موكول كرديم.

رييس اداره پرستاري وزارت بهداشت گفت:‌ به طور كلي 400 نوع خدمت در دو بخش تخصصي و عمومي در امور پرستاري مشخص و تعرفه‌ها بر اين اساس تعيين مي‌شود.

گيوري از سوي ديگر با بيان اين كه خدمات پرستاري به سه گروه مستقل، وابسته و اشتراكي تقسيم مي‌شوند، اذعان كرد: برخي از خدمات پرستاري به صورت منحصر، برخي در ارتباط با فعاليت ساير گروه‌هاي درماني و برخي به صورت مشترك با سايرين از جمله پزشكان و بهياران است كه تمام آنها نيز در تعرفه گذاري مشخص شده‌اند.

رييس اداره پرستاري وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: پس از تدوين شرح وظايف و تعرفه‌هاي خدمات پرستاري، نتيجه به وزير بهداشت ابلاغ و به تاييد وي خواهد رسيد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38065s, 18q