آزمايش تنفس، روشي سريع و ارزان براي تشخيص انواع بيماري‌ها است

۱۳۸۶/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9852
آزمايش تنفس، روشي سريع و ارزان براي تشخيص انواع بيماري‌ها است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر لنكراني در مراسم افتتاحيه سومين كنگره سالمندي كه امروز در سالن آمفي تئاتر دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي برگزار شد، با بيان اين مطلب افزود: مديريت سلامت در تمام دنيا در حال گذر از حالت سنتي به حالت نوين است و در اين نظام ضمن نگاه به آينده‌نگري به موضوع به بحث تاثير علوم اجتماعي در تامين سلامت توجه ويژه شده است.

وي با اشاره به اين كه دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي بسيار مي‌تواند در زمينه پژوهش‌هاي سالمندي موثر واقع شود، افزود: از آنجا كه عوامل اجتماعي موثر در سلامت، مهمترين ركن تامين كننده سلامت محسوب مي شود، بنابراين فعاليت‌هايي همچون ساخت بيمارستان، تنها 25 درصد اين سهم را به خود اختصاص مي‌دهد. بنابراين دانشگاه‌ها به ويژه دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي بايد در جهت پژوهش‌هاي حوزه علوم اجتماعي فعاليت كنند.

دكتر لنكراني در خصوص اين كنگره گفت: خوشبختانه ارتقا مبناي تحقيقات و موضوعات سالمندي را در كنگره شاهد بوديم. اميدواريم اين حركت كه توسط دانشگاه علوم پزشكي آغاز شده در آينده همچنان ادامه يابد و جهت دهي شود.

لازم به ذكر است، سومين كنگره بررسي مسائل سالمندي در ايران و جهان با ارائه 40 مقاله به صورت سخنراني و 76 مقاله به صورت پوستر تا 8 اسفند ماه در حال برگزاري است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16819s, 19q