لزوم فعالیت دانشگاهها در حوزه پژوهشهای عوامل اجتماعی موثر در سلامت

۱۳۸۶/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9857
لزوم فعالیت دانشگاهها در حوزه پژوهشهای عوامل اجتماعی موثر در سلامت

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، دکتر کامران باقری لنکرانی امروز در مراسم افتتاحیه سومین کنگره سالمندی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به تأکید فعالیتهای بین بخشی در شناسایی و رفع مشکلات دوران سالمندی، افزود: نگاه به آینده نگری به موضوع به بحث تأثیر علوم اجتماعی در تأمین سلامت باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به توانایی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در زمینه پژوهشهای سالمندی، یادآور شد: عوامل اجتماعی موثر در سلامت مهمترین رکن تأمین کننده سلامت محسوب می شود و دانشگاهها باید در این زمینه فعالیت بیشتری کنند.

وزیر بهداشت افزود: فعالیتهایی همچون ساخت بیمارستان 25 درصد سهم ارکان تأمین کننده سلامت را تشکیل می دهد و از این رو دانشگاهها به ویژه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی باید در جهت پژوهشهای حوزه علوم اجتماعی فعالیت کنند.

وی با اشاره به سومین کنگره سالمندی یادآور شد: مبنای تحقیقات موضوعات سالمندی در این کنگره ارتقاء یافته است و امید آن می رود که این حرکت با جهت دهی ادامه یابد.

به گزارش مهر، سومین کنگره سالمندی با ارائه 30 مقاله سخنرانی و 76 مقاله پوستر از 6 تا 8 اسفندماه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است.
 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30933s, 18q