بازرسي بيمارستانهاازسوي600بازرس دوره‌ديده ازسال‌آينده

۱۳۸۶/۱۲/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9922
بازرسي بيمارستانهاازسوي600بازرس دوره‌ديده ازسال‌آينده

دكتر حسن كراني در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه تاكنون تنها بحث ارزشيابي و رتبه دهي بيمارستان‌ها از طريق بررسي كمي شاخص‌ها مطرح بود، افزود: با تدوين و ابلاغ ضوابط اعتبار بخشي و استاندارد سازي بيمارستان‌ها، ‌اين مراكز درماني از نظر كيفيت ارائه خدمات بررسي مي‌شوند.

وي با اعلام اين كه استانداردهاي بيمارستاني در حال تدوين است، اظهار كرد: بر اساس برنامه استانداردسازي بيمارستان‌ها، هر بيمارستان‌ ملزم به ارتقاي مداوم كيفيت خدمات خود از طريق كسب امتياز بيشتر مي‌شود تا آنجا كه پس از چند سال به استانداردهاي اعلام شده دست يابد.

رييس اداره امور بيمارستان‌هاي وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: به اين ترتيب افراد جامعه نيز تفاوت بيمارستان‌هاي با كيفيت را از بيمارستان‌هاي بي‌كيفيت و كم كيفيت شناخته و با آگاهي بيشتري به اين مراكز درماني مراجعه مي‌كنند.


در حال حاضر بيمارستان‌ها بر اساس استانداردهاي10 سال پيش كار مي‌كنند

كراني يادآور شد: در حال حاضر بيش از 10 سال از بازنگري استانداردهاي بيمارستاني در كشور سپري شده و بيمارستان‌ها بر اساس استانداردهاي قديمي فعاليت مي‌كنند.


به منظور استانداردسازي، بيمارستان‌ها از نظر مالي و مديريتي احيا مي‌شوند

وي همچنين با تاكيد بر لزوم آمادگي بيمارستان‌ها براي اجراي استانداردها، اعلام كرد: وزارت بهداشت در نظر دارد تا بيمارستان‌ها را در زمينه‌هاي مالي و مديريتي احيا كند.

رييس اداره امور بيمارستان‌هاي وزارت بهداشت اضافه كرد: البته هنوز اعتبار مشخصي براي اين امر در نظر گرفته نشده است و اين اعتبار در آينده، بر اساس ميزان نياز هر بيمارستان تامين مي‌شود.

كراني در مورد نحوه بازرسي از بيمارستان‌ها به ايسنا گفت: همزمان با تدوين ضوابط و تعيين استانداردها در حال تربيت تيم‌هاي بازرسي هستيم.

وي توضيح داد: در مرحله نخست گروهي متشكل از 24 بازرس، آموزش‌هاي لازم را گذرانده، سپس هر يك از اين افراد موظف به آموزش 5 نفر مي‌شوند، اين 5 نفر نيز هر كدام به 5 نفر ديگر آموزش داده و در نهايت 600 بازرس دوره ديده براي بازرسي بيمارستان‌ها آماده مي‌شوند.


ضوابط اعتبار بخشي و استانداردسازي، اوايل سال آينده به بيمارستان‌ها ابلاغ مي‌شود

رييس اداره امور بيمارستان‌هاي وزارت بهداشت، گفت: تا اوايل سال آينده پس از پايان تدوين ضوابط اعتبار بخشي و استانداردسازي بيمارستان‌ها، اين ضوابط به امضاي وزير رسيده و به اين مراكز درماني ابلاغ مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.10704s, 19q