محدوديتي براي فعاليت شركت‌ها در واردات دارو وجود ندارد

۱۳۸۶/۱۲/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9932
محدوديتي براي فعاليت شركت‌ها در واردات دارو وجود ندارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر كامران باقري لنكراني در حاشيه جلسه اين هفته هيات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص عملكرد وزارت بهداشت در يك سال گذشته گفت: پاسخ به اين سوال كار آساني نيست. بهترين عاملي كه مي‌تواند عملكرد وزارت بهداشت را نشان دهد ارقام و شاخص‌هايي است كه اعلام شده است. همكاران ما در دانشگاه علوم پزشكي سراسر كشور آنچه را كه در توان داشتند، انجام داده‌اند و البته نقصان‌هايي نيز وجود داشته است.

وي در خصوص برنامه‌هاي اين وزارتخانه براي سال آينده تصريح كرد: برنامه‌هاي نظام سلامت، برنامه‌هاي جهشي نيست بلكه در قالب برنامه‌هاي مداوم و دايمي پيگيري مي‌شوند.

وزير بهداشت ادامه داد: سال آينده با توجه به ظرفيت‌هاي جديدي كه در بودجه قرار داده شده و تجربه‌هاي جديد مالي‌ كه براي ما ايجاد شده چند كار را علاوه بر كارهاي جديد پي‌گيري خواهيم كرد.

وي با اشاره به اينكه امسال حمايت ويژه‌اي از برخي بيماري‌هاي صعب‌العلاج صورت گرفته است، اظهار كرد: با اعتباراتي كه بند "ب" تبصره 15 قانون در اختيار ما قرار داده است، اين حمايت‌ها را از دي‌ماه آغاز كرده‌ايم و در 20 مركز بيماري‌هاي سرطاني را رايگان درمان مي‌كنيم كه اميدواريم سال آينده آن را با جديت ادامه دهيم.

باقري لنكراني در خصوص انتخابات هشتيمن دوره مجلس شوراي اسلامي و حضور مردم در اين انتخابات اظهار كرد: ما يك پيش‌انتخابات در 22 بهمن داشتيم و حضور پرشور مردم در 22 بهمن نشان‌دهنده آن است كه انتخابات 24 اسفند انتخابات پرشوري خواهد بود.

وزير بهداشت در پاسخ به اين سوالي كه نظر وي را درباره شنيده‌ها مبني بر باقي ماندن برخي اقلام دارويي وارداتي جانبازان شيميايي در گمرك جويا شد، اظهار كرد: به نظر مي‌رسد اخباري كه در اين مورد مطرح شده، صحيح نيست.

وي ادامه داد: ما در زمينه واردات دارو هيچ محدوديتي نداريم و هر شركتي مي‌تواند دارو را از منبع مطمئن و داراي استاندارد وارد كند. با گمرك نيز تفاهم خوبي در خصوص آزاد كردن داروها داريم كه اين مساله در حداقل زمان انجام مي‌شود، البته موضوعي را كه گفتيد، پيگيري خواهم كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11961s, 19q