طراحي و انتشار بسته خدمت تيم سلامت بر اساس گروه‌هاي سني

۱۳۸۶/۱۲/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9943
طراحي و انتشار بسته خدمت تيم سلامت بر اساس گروه‌هاي سني

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر محمد امير اميرخاني در اجلاس دو روزه دفتر سلامت جمعيت خانواده و مدارس با بيان اين كه نيازمند معماري نويني در سيستم سلامت براي دستيابي به اهداف هستيم، گفت: هر گروهي بايد با بسته خدمت ويژه آن گروه سني حمايت شود.

وي به وجود پنج هزار مركز بهداشت و درمان، يكهزار و 500 پايگاه و 17 هزار خانه بهداشت اشاره كرد و افزود: چشم انداز اين دفتر جامعه سالم مبتني بر اسناد بالادستي با در نظر گرفتن برنامه پنج ساله توسعه، اهداف NGO و سند چشم انداز 20 ساله است.

دكتر اميرخاني، رسالت اين دفتر را حفظ و ارتقاي سلامت خانواده مبتني بر گروه‌هاي مختلف سني در كشور عنوان كرد و افزود: هم اكنون برنامه‌هاي سلامت كشور با تعريف بسته خدمات سلامت ويژه گروه‌هاي سني مختلف در حال تقويت است.

مدير كل دفتر سلامت جمعيت خانواده و مدارس وزارت بهداشت از اجراي برنامه پزشك خانواده به عنوان انقلاب دوم ياد كرد و يادآور شد: هدف از اجراي اين برنامه‌ها شكل گيري درست تيم سلامت در كشور است.

دكتر اميرخاني با بيان اين كه بدون شك با خدمات عمودي امكان شكل گيري مفهوم واقعي تيم سلامت وجود ندارد، گفت: در اين راستا بايد ديد سلامت نگر تقويت شود.

وي به طراحي و مديريت 70 درصد از بسته خدمت پزشك خانواده توسط پنج هزار و 500 پزشك و چهار هزار و 500 ماما در تيم سلامت اشاره كرد و افزود: با اجراي برنامه پزشك خانواده، ظرفيت ارايه خدمات اين بخش تقويت و شاخص‌هاي ذيربط روند رو به رشدي يافت.

مدير كل دفتر سلامت جمعيت خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود: روند كاهش باروري كلي در ايران، مرگ و مير مادران، تغيير منفي درصد زايمان توسط افراد دوره ديده از نتايج اجراي برنامه‌هاي كشور است.

دكتر امير خاني گفت: با توجه به ايجاد نيازهاي جديد، توسعه تعريف سلامت و افزايش انتظارات ناگزير از طراحي و ادغام مداخلات جديد در نظام سلامت هستيم.

وي در پايان يادآور شد: تورم جمعيت و ادغام برنامه‌هاي جديد از يك سو و عدم افزايش ظرفيت از سوي ديگر به شدت سبب كندي و تحت الشعاع قرار گرفتن خدمات با سابقه و اصلي سيستم به ويژه برنامه مادران و كودكان شده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51825s, 18q