اجراي عمل زايمان بدون درد در زاهدان آغاز شد

۱۳۸۶/۱۲/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9949
اجراي عمل زايمان بدون درد در زاهدان آغاز شد

دكتر اسحاق علي صابري روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: هدف از اجراي اين طرح ترغيب مادران به انجام زايمان طبيعي و پيشگيري از عوارض عمل سزارين است.

وي گفت: در چند روز گذشته ‪ ۲۱‬نفر از مادران باردار در بيمارستان علي بن ابي طالب(ع) زاهدان فرزندان خود را با اين روش به دنيا آورده‌اند.

او اظهار داشت: نسبت عمل سزاين به زايمان طبيعي در مناطق شهري كشور ‪۶۰‬ درصد و در مناطق روستايي ‪ ۴۰‬درصد اما اين ميزان در سيستان و بلوچستان كمتر از ‪ ۳۵‬درصد است.

وي با اشاره به نقش مهم مادران در تربيت جامعه‌اي سالم، مهمترين برنامه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي زاهدان را حفظ جان مادران و ارتقا سلامت آنان عنوان كرد.

او ادامه داد: ‪ ۱۹‬واحد درماني زايمان امسال در روستاهاي اين استان براي كاهش ميزان مرگ و ميرمادران باردار راه‌اندازي شده است.

وي بيان كرد: افزايش فعاليتهاي بهداشت خانواده و دسترسي راحتتر مردم به امكانات زايمان بهداشتي نيز موجب ترغيب مادران به زايمان طبيعي مي‌شود.

او تغيير رويكرد واحدهاي فوريتهاي پزشكي جاده‌اي و ايجاد حساسيت در آنان براي بهبود و افزايش خدمت رساني به مادران باردار را يكي ديگر از عوامل كاهش مرگ و مير دانست.

وي گفت: همكاري مردان در رعايت اصول تنظيم خانواده و حمايت از زنان براي انجام زايمان در شرايط بهداشتي نشان‌دهنده علاقه‌مندي آنان به حفظ سلامت نهاد خانواده است.

او همچنين از انجام آزمايشي طرح زايمان در آب كه روشي ابداعي براي زايمان طبيعي است در سال آينده در بيمارستان علي‌بن ابيطالب(ع) زاهدان خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64488s, 18q