شنا بهترين درمان براي آرتروز است

۱۳۸۶/۱۲/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9994
شنا بهترين درمان براي آرتروز است

دكتر هولي ساژ، متخصص طب فيزيكي و توانبخشي، به باشگاه خبرنگاران گفت: شنا يكي از ورزش هاي مفرح و مفيد است كه در دين اسلام هم به آن سفارش شده و براي سلامتي هر فردي مفيد است و براي درمان و پيشگيري از بساري از بيماري ها كاربرد دارد. شنا باعث بهبود و عملكرد سيستم قلبي و عروقي، بهبود دوران پس از جراحي، كاهش استرس و تنش و عملكرد بهتر فيولوژيك دستگاه هاي مخلتف بدن مثل تنفس و گوارش مي شود.

وي افزود: داخل آب بودن به خودي خود باعث مي شود كه فرد ورزش كند، زيرا هر حركت فرد در واقع عملي براي غلبه بر مقاومت آب بر يدن فرد است. ورزش در آب اگر به طور صحيح انجام شود، همانطور كه انجام اين حركت بر روي زمينم موثرند، براي بدن مفيد هستند و اين ورزش قدرت عضلاني، استقامت، نرمش و انعطاف پذيري را براي افراد به ارمغان مي آورد.

فشار عمق آب بر روي بدن مفاصل و ماهيچه ها و اندام هاي داخلي در حين انجام شنا يك ماساژ خوب به تمام بدن آرامش بخشيده و مانع كوفتگي بدن مي شود.

دكتر هولي ساژ، در پاسخ به اين سوال كه شنا براي چه افرادي مناسب است، گفت: افرادي كه مبتلا به آرتروز يا هر مشكلي ديگر اضافه وزن هستند، مي توانند با شنا كردن مشكلات خود را تا حدي زيادي بهبود ببخشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79049s, 18q