شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶
کد خبر: 171288

هرچند اظهارات اخیر دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر مربوط به ابعاد مختلف اعتیاد در كشور بود، اما علیرضا جزینی در همایش «آسیب‌شناسی مواد مخدر و تاثیر آن بر سلامت جامعه» بار دیگر موضوع شیوع استفاده از قرص ریتالین همزمان با فصل امتحانات دانشجویان را مورد تاكید قرار داد. چند سالی است كه همزمان با فصل امتحانات درباره قرص شب امتحان هشدار داده می‌شود. این در حالی است كه به‌رغم این هشدارها همچنان این استفاده شیوع دارد.

سلامت نیوز: هرچند اظهارات اخیر دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر مربوط به ابعاد مختلف اعتیاد در كشور بود، اما علیرضا جزینی در همایش «آسیب‌شناسی مواد مخدر و تاثیر آن بر سلامت جامعه» بار دیگر موضوع شیوع استفاده از قرص ریتالین همزمان با فصل امتحانات دانشجویان را مورد تاكید قرار داد. چند سالی است كه همزمان با فصل امتحانات درباره قرص شب امتحان هشدار داده می‌شود. این در حالی است كه به‌رغم این هشدارها همچنان این استفاده شیوع دارد.
 

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه آرمان نوشت: روز گذشته قائم مقام دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده از مواد اعتیادآور را نخستین آسیب كشور دانست و گفت: این پدیده دومین عامل مرگ و میر پس از تصادف است. علیرضا جزینی به آماری از میزان اعتیاد در كشور اشاره و اظهار كرد: نزدیك به شش میلیون نفر از جامعه درگیر این پدیده شوم شده‌اند، در نظرسنجی‌های به‌عمل‌آمده 92 درصد از نگرانی مردم، اعتیاد به مواد مخدر است و سایر آسیب‌ها همچون بیكاری در رتبه‌های بعدی قرار دارند. جزینی از دلایل گرایش به مواد مخدر به ویژه از نوع صنعتی و همچنین استفاده از داروهایی برای شب امتحان همچون «ریتالین» در بین دانشجویان را ناشی از باورهای غلط در بین جوانان دانست. به گزارش ایرنا، او باورهای غلط را سبب افزایش ورود زنان به چرخه اعتیاد دانست و گفت: در چند سال گذشته پنج درصد از مصرف‌كنندگان را زنان تشكیل می‌دادند كه امروز این رقم به‌واسطه استفاده از قرص‌های لاغری و ب