چرا تولید کنندگان رادیو دارور تولید نمی‌کنند؟

۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 183736
چرا تولید کنندگان رادیو دارور تولید نمی‌کنند؟

سلامت نیوز:عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم گفت: کسانی که ادعا داشتند که گفت‌وگوهای برجام مشکلی را برای ما و تولید دارو ایجاد نخواهد کرد باید درباره کاهش میزان رادیوداروها در کشور پاسخگو باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سینا، پیش از توافقات هسته‌ای با گروه ۱+۵ میزان مناسبی از تولید رادیو دارو در کشور وجود داشت که در درمان بیماری‌‌ها تاثیرگذار بود اما پس از برجام و به دلیل محدود شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران میزان تولید رادیو دارو در کشور کاهش یافت به شکلی که هم‌اکنون بیماران سرطانی برای تامین رادیو داروهای مورد نیاز خود با مشکل مواجهه شده‌اند.

احمد آریایی‌نژاد، عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم در مصاحبه با خبرنگار سینا، درباره تاثیر برجام بر کاهش رادیو داروهای تولید داخل در کشور گفت: در ابتدا باید از تولید کنندگان رادیو داروها پرسید که مشکل کجاست که دارو تولید نمی‌کنند؛ اگر این احتمال وجود داشته باشد که بر اثر گفت‌وگوهای برجام این اتفاق رخ داده است پس افرادی که ادعا می‌کردند ما فقط در زمینه‌های نظامی به دنبال ایجاد محدودیت برای ایران هستیم حال باید پاسخگو باشند.

وی در ادامه افزود: حق هر کشوری است که از دانش خود برای درمان بیماری‌ها استفاده کند که یکی از موارد آن درمان بیماری‌هایی مانند سرطان است.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه هر کجا عقب نشینی نادرستی در برابر استکبار جهانی شود آنان بیشتر پیشروی خواهند کرد، افزود: کسانی که ادعا داشتند گفت‌وگوها مشکلی برای ما ایجاد نخواهد کرد باید پاسخگو باشند.

مجلس دهم تاثیر برجام بر تولید داروی داخلی را پیگیری کند

وی ادامه داد: در روزهای پایانی در مجلس پس از عید نوروز این موضوع توسط کمیسیون پیگیری نشده است و اگر دولت به این موضوع وارد نشود مجلس بعدی باید این موضوع را حتماً پیگیری کند.

آریایی نژاد، درباره عملکرد خود در مجلس به عنوان نماینده مردم ملایر گفت: قاضی اصلی خداوند است و همچنین مردم باید قضاوت کنند اما سعی کردم نظرات و آراء خود را بیان کنم که این موضوع با برخورد برخی گروه‌ها مواجه شد و به جای برخورد منطقی روی به ترور شخصیتی آورند که البته قابل پیش‌بینی بود.

وی در ادامه افزود: مدنظر بنده این بود که آنچه به شهدا، امام و خط ولایت مربوط است، متعهد باشم و در این باره برای تعالی جمعیت و حمایت از طرح آمران به معروف رای مثبت دادم و در واقع اینکه از آمال انقلاب عقب ننشستم شاید بتواند یک عملکرد مثبت باشد.


این نماینده مجلس نهم ادامه داد: البته به دلیل کمبود بودجه نتوانستم آنطور که باید تقاضاهای حوزه انتخابیه خود را انجام دهم اما با این وجود در منطقه خود پیگیر موضوع MRI و دانشکده پرستاری بودم که با همکاری دولت قبلی و فعلی انجام شد.


سهم بهداشت و سلامت مردم در بودجه کافی نیست

وی با بیان اینکه در مجلس نهم کمیسیون بهداشت همکاری بسیاری خوبی با دولت داشت، گفت: وقتی طرح تحول آغاز شد، مشارکت همه نمایندگان را به همراه داشت و به این موضوع باید نمره عالی داده شود اما در نیمه دوم کار قضاوت به خوبی انجام نشد و دولت این موضوع را که چرا سهم بهداشت و سلامت مردم در بودجه کافی دیده نشده است بازخواست نکرد؛ حتی بودجه در جاهایی در نظر گرفته شد که برای آینده نتایج درخشانی نخواهد داشت و این موضوع از نکات منفی محسوب می‌شود.


سنگ بنای طرح تحول سلامت بر مبنای درمان گذاشته شده است

آریایی‌نژاد، تصریح کرد: سنگ بنای طرح تحول سلامت بر مبنای درمان گذاشته شده است و در این شرایط کمیسیون بهداشت باید قاطعانه و شفاف‌تر وارد می‌شد که این اتفاق نیفتاد و در این مورد کمیسیون نمره مناسبی را دریافت نمی‌کند.


این نماینده مردم ملایر در مجلس نهم درباره چگونگی رویکرد مجلس دهم خاطرنشان کرد: این مجلس باید حول محور قانون، با تدبیر و با عقلانیت به معنای عملی پیش رود و نیازهای جامعه باید با حضور کارشناسان کارگشا شود که مبانی حل این موضوع در ابتدا عدالت، شفافیت و قانوگرایی است و اگر مجلس دهم عملاً در راستای قانون پیش رود می‌تواند هادی و حامی خوبی برای دولت باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.28342s, 19q