مصرف خودسرانه دارو در زمان بارداری و بروز مشکلات ارتوپدی در جنین

۱۳۹۶/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 215183
مصرف خودسرانه دارو در زمان بارداری و بروز مشکلات ارتوپدی در جنین

سلامت نیوز: دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی با اشاره به این که مصرف خودسرانه دارو در زمان بارداری به ویژه در 3 ماهه نخست بارداری می تواند سبب بروز مشکلات ارتوپدی در جنین شود، گفت: اساسا شایع ترین این مشکلات تروما، آرتروزهای مفاصل و ضایعات مادرزادی است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، دکتر مهران رضوی پور شایع ترین بیماری های در حوزه ارتوپدی را تروماها به خاطر حوادث ترافیکی، آرتروزهای مفاصل و ضایعات مادرزادی که در طول رشد نوزاد به وجود می آیند، ذکر کرد و با بیان این که عمده مشکلات ارتوپدی تروما است، عنوان کرد: هرچه فرهنگ عمومی را بالاتر ببریم، قوانین محکم تر، ایمنی بیشتری و آگاهی بهتری داشته باشیم و از آسیب ها و مشکلات ترومایی همچون حوادث و تصادفات ترافیکی پیشگیری کنیم، تخت های بیمارستانی خلوت تر شده و همکاران ارتوپدی ما فشار کاری کمتری را تحمل می کنند.


به گزارش انجمن جراحان ارتوپدی ایران،رضوی پور با بیان اینکه در دوران جنینی یک سری از بیماری های ارتوپدی به وجود می آید، اضافه کرد: بیشتر اختلالات مادرزادی در هفته 6 تا 8 جنینی به وجود می آید و ناشی از مصرف داروها، نداشتن اطلاع خانم ها از بارداری خود و در معرض اشعه قرار گرفتن مادران باردار است.
وی ادامه داد: در 3 ماهه اول مادران باردار در مصرف دارو باید دقت داشته باشند و به هیچ عنوان مصرف خودسرانه دارو را نداشته باشند.
رضوی پور در ارتباط با برگزاری سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی اظهارداشت: این سمینار ویژه متخصصان ارتوپدی، جراحی عمومی، جراحی ترمیم و پلاستیک، فیزیوتراپی، کاردرمانی، کارشناسان ارتز و پروتز و کارشناسان اتاق عمل است و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه ارتوپدی در این سمینار ارائه خواهد شد.


وی افزود: هدف ما از برگزاری این کنگره افزایش آگاهی همکاران در ارتباط با ضایعات نسج نرم و استخوان در ارتوپدی و روش های نوین برای درمان آنها است.
دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی گفت: این سمینار 22 تیرماه با حضور صاحبنظران و اساتید این حوزه در هتل سالاردره مازندران برگزار می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.28068s, 19q