رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اهمیت مبحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل در حوزه‌های مختلف، گفت: باید بگونه‌ای از تولید حمایت کنیم که هرکس پول مملکت را بیرون می‌برد سرش پائین و شرمنده باشد.

از تولید داخل حمایت کنید/کسی که پول کشور را بیرون می‌برد، شرمنده باشد

سلامت نیوز:رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اهمیت مبحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل در حوزه‌های مختلف، گفت: باید بگونه‌ای از تولید حمایت کنیم که هرکس پول مملکت را بیرون می‌برد سرش پائین و شرمنده باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، هئیت مدیره صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی در دیدار با رئیس سازمان غذا و دارو  ضمن تاکید بر "صد در صد اقتصاد مقاومتی بودن" صنعت آرایشی و بهداشتی به دلیل خصوصی بودن تمامی فعالیت‌های این حوزه،  پتانسیل‌های بالفعل، بالقوه، تهدیدها و فرصت‌های پیش رو را مطرح کردند.

بختیار علم بیگی - رئیس این انجمن با اعلام آمادگی برای هر گونه کمک به سازمان غذا و دارو برای پیشبرد اهداف سلامت محور گفت: باید راهکارهایی مانند آنچه در دارو انجام شده، اندیشید تا قاچاق فراوان این حوزه به کاهش مطلوب برسد.

همچنین اعضای دیگر این هئیت مدیره با بیان  پیشنهاداتی مانند ایجاد محدودیت و نظارت بر واردات، تامین مقدمات تولید برندهای معروف دنیا در کشور، فارسی نویس کردن برچسب‌ها، ساماندهی انبارها و رصد زنجیره پخش تحت نظارت سازمان غذا و دارو، از دکتر اصغری در خواست کردند به آنها جامه عمل بپوشاند.

غلامرضا اصغری - رئیس سازمان غذا و دارو نیز  در این جلسه  با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری درباره حمایت از تولید داخل، گفت: در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور، هر ارزی که بدون توجیه عقلانی از کشور خارج شود؛ خیانت به ملت تلقی می‌شود. وجدان ملی هرگز به ما اجازه  نمی‌دهد سرمایه‌ای که باید برای بالیدن جوانان و هموطنان به کار رود را صرف واردات کالاهای غیر ضروری کنیم.

وی همچنین افزود: اینکه غایت استدلال ما برای ارائه مجوز به برخی کالاهای بی‌ارزش، صرفا رخ ندادن قاچاق آن محصول باشد؛ اصلا استدلال منطقی  محسوب نمی‌شود.

اصغری در بخش دیگری از سخنانش  صدا و سیما را مخاطب قرار داد و گفت: این سازمان باید مروج استفاده مردم از محصولات داخلی باشد. اگر می‌خواهیم بیکاری، طلاق، اعتیاد و بطور کلی معضلات اجتماعی کاهش یابد، صدا و سیما باید  حامی رونق اقتصاد کشور بوده و برندهای داخلی را تقویت کند.

اصغری همچنین از اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی به عنوان افرادی ریشه‌دار در صنعت کشور و کسانی که با تکیه بر کار تشکیلاتی مناسب موفق به ایجاد اشتغال فراوان شده‌اند، خواست برای تدوین ضوابط، ساماندهی و نظارت بر چرخه توزیع به سازمان غذا و دارو کمک کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی ضمن تاکید بر ضرورت تولید  محصولات با کیفیت در بسته بندی مطلوب برای اعتماد آفرینی مردم به فراورده‌های بهداشتی داخلی عنوان کرد: اگر نیاز ی به واردات بوجود آید باید محصولات به اصطلاح "تاپ برند"ی وارد شود که مشابه داخلی نداشته باشد و نیکوتر آنکه سرمایه گذاران خارجی را برای تولید آن محصول در ایران ترغیب کنیم.

معاون وزیر بهداشت با تمجید از حال و هوای اقتصاد مقاومتی ایجاد شده در کشور خاطر نشان کرد: باید بگونه‌ای از تولید حمایت کنیم که هرکس پول مملکت را بیرون می‌برد سرش پائین و شرمنده باشد، لذا امیدواریم  به کمک یکدیگر قدم‌های حساب شده‌ای را در  مسیر تولید برداریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =