متولیان امور سلامت با اعلام قطعی اینكه «طبق معاهدات جهانی، دارو در فهرست تحریم‌ها قرار نمی‌گیرد»، از اقدامات جدید برای حمایت از خط تولید داروهای داخلی، توزیع و تخصیص ارز دولتی به داروهای وارداتی و ممانعت از افزایش قیمت داروهای خارجی خبر دادند.

اطمینان‌دهی متولیان سلامت درباره رفع مشكلات تامین دارو

سلامت نیوز:متولیان امور سلامت با اعلام قطعی اینكه «طبق معاهدات جهانی، دارو در فهرست تحریم‌ها قرار نمی‌گیرد»، از اقدامات جدید برای حمایت از خط تولید داروهای داخلی، توزیع و تخصیص ارز دولتی به داروهای وارداتی و ممانعت از افزایش قیمت داروهای خارجی خبر دادند.

 

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اعتماد، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی؛ وزیر بهداشت، روز گذشته از ثبات قیمت ارز دارویی با وجود افت و خیز بهای دلار طی هفته‌های گذشته خبر داد و گفت: «دارو و تجهیزات از ارز متاثر است و هم‌اكنون دولت بدون هیچ محدودیتی ارز ٤٢٠٠ تومانی را در اختیار واردكنندگان دارو قرار داده و انتظار می‌رود قیمت‌ها را نه تنها افزایش نداده بلكه كاهش دهند.»

سیدتقی نوربخش؛ رییس سازمان تامین اجتماعی هم در گفت‌وگو با ایرنا از فعال شدن واحدهای تولید داروهای داخلی و راه‌اندازی چند خط جدید تولید دارو خبر داد و تاكید كرد: «نرخ دارو با تغییرات ارزی هیچ تفاوتی نكرده زیرا دارو جزو محدود كالاهایی است كه با ارز مبادله‌ای ثبت سفارش می‌شود. باتوجه به اینكه دولت اعلام كرده م