مسئولان دولتی و انتظامی طی هفته‌های اخیر از کشف انبارهای متعدد غیرمجاز دارو در نقاط مختلف کشور خبر داده‌اند. به رغم این مساعی، احتکار دارو همچنان بر جسم و جان نیازمندان این کالا پنجه افکنده است.

جولان راهزنان سلامت در آشفته بازار دارو

سلامت نیوز:مسئولان دولتی و انتظامی طی هفته‌های اخیر از کشف انبارهای متعدد غیرمجاز دارو در نقاط مختلف کشور خبر داده‌اند. به رغم این مساعی، احتکار دارو همچنان بر جسم و جان نیازمندان این کالا پنجه افکنده است. 

 به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ،یکی از بازارهای کلیدی که به قول معروف با مرگ و زندگی افراد در ارتباط است، بازار دارو است؛ بازاری که به شدت متأثر از قیمت ارز بوده و در بهترین حالات بالا و پایین می‌شود. روی دیگر ماجرا کمیابی و احتکار انواع خاصی از دارو است که سلامت و نیز حیات افراد را تهدید می‌کند. پس از بروز نگرانی‌های گسترده نزد افرادی که به هر نحو نیازمند تهیه داروهای مورد‌نیاز داخلی و وارداتی بودند، اعلام شد که مشکلات ارزی با تخصیص دو و نیم‌میلیارد دلار به ارز دارو و کالاهای اساسی در حال رفع‌شدن است.

با این حال، بازار دارویی کشور در چند ماه اخیر کاستی‌های جدی را تجربه کرد؛ کاستی‌هایی که نه به دلیل تولید و وارد نشدن دارو بلکه از این رو بروز یافت که سوداگران داروهای مورد نیاز بیماران را به امید وخامتِ بیشتر اوضاع و افزایش بیشتر قیمت در انبارهایشان نگه داشته‌اند تا در موقع و زمان مناسب به فروش برسانند و از این رهگذر سود بیشتری را نصیب خود کنند.