سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
کد خبر: 262049

رئیس سابق سازمان غذا و دارو گفت: در ماه‌های اول اعمال تحریم‌ها، کمبود دارویی از چندده قلم به شرایط نرمال رسیده است.

شرایط نرمال بازار دارو و کاهش کمبودها

سلامت نیوز:رئیس سابق سازمان غذا و دارو گفت: در ماه‌های اول اعمال تحریم‌ها، کمبود دارویی از چندده قلم به شرایط نرمال رسیده است.

به گزارش  سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دکتر اصغری در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان غذا و دارو، گفت: درمان بدون دارو ناقص بوده و سلامتی بدون تامین غذای سالم غیر ممکن است؛ بنابراین حوزه بهداشت با غذا و حوزه درمان با تامین داروی کیفی پیوند خورده است.

وی افزود: فعالیت در حوزه غذا و دارو مسئولیت سنگینی است و به دلیل نوع و ماهیت کار و بیزینس‌هایی که با ارقام درشت در ارتباط است و وظیفه سازمان در حوزه صدور مجوزهایی در بازار پررقابت تجارت برای گرفتن سهم بیشتر، متاسفانه مورد اتهام واقع می‌شود. به این دلیل وجهه سازمان در بیرون و دید سیستم‌های نظارتی به دلیل گزارشاتی از سوی بیزنس‌من‌ها متاثر شده است و در نتیجه نگاه‌هایی را به دنبال دارد که شایسته این قشر خدمتگزار نیست.

رئیس سابق سازمان غذا و دارو ادامه داد: سعی کردیم در این مدت سیستم‌های مختلف نظارتی مانند مجلس را در مورد وظیفه سنگین و عملکرد شایسته خدمتگزاران در این دوره و دوران قبل این حوزه مطلع کنیم.

وی ادامه داد: خدمتگزاران در حوزه دارو چه در دوران تحریم گذشته که با کمبود چندصد قلمی مواجه بودیم و چه در تحریم‌های اخیر که کمبودها به چندده قلم رسید، نقش خود را ایفا کردند و علی‌رغم گرفتاری‌هایی که داشتیم، توانستیم بازار را به حالت نرمال برسانیم.

اصغری تصریح کرد: با همکاری هم توانستیم شرایط سخت را پشت سر بگذاریم که عمده مشکلات به دلیل ناهماهنگی‌ها در خارج از این سیستم بوده و در تامین منابع و نقدینگی بود، اما خوشبختانه در شرایط خوبی هماهنگی‌ها بیشتر شده و بخش عمده مشکلات رفع شد.

وی با بیان اینکه اعمال تحریم‌ها جنگ اقتصادی به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: امیدواریم شرایط سخت دارویی را در تحریم با پرچمداری دکتر پیرصالحی پشت سر گذاشته و با کمترین عارضه سپری کنیم.

اصغری گفت: دکتر نمکی صنعت دارو و سازمان غذا و دارو را به خوبی می‌شناسد و ارتباطات مناسب دارد که در شرایط تحریم با اولویتی که برای نیازهای غذا و دارو داده می‌شود، امیدوارم منشاء خیر باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =