سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

مدارس و دانشگاه‌ها تا عید تعطیل شوند

۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 289831
مدارس و دانشگاه‌ها تا عید تعطیل شوند

سلامت نیوز:سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه سلامت دانش آموزان و دانشجویان در حال حاضر مهم‌ترین مسئله برای نظام آموزشی کشور است، خواستار تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات نوروزی به علت شیوع ویروس کرونا شد.

به گزارش سلامت نیوز، سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: امروز در شرایط خاصی قرار داریم که خطر شیوع این ویروس کنشده در مدارس بیش از دانشگاه‌ها و در دانشگاه‌ها بیش از جامعه احساس می‌‎شود لذا تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برای حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان تا عید نوروز بهترین راهکار است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در محیط هایی مانند دانشگاه‌ها در چنین شرایطی خطر شایعه پراکنی و ملتهب شدن فضای دانشگاه و به تبع آن دانشگاه کاملا احساس می‌شود و لذا مجموعه شرایط نشان می‌دهد تعطیلی بهترین گزینه در شرایط فعلی برای حفظ و کنترل سلامتی مردم و جامعه است.


آمادگی لازم برای رویارویی با کرونا را نداریم

وی با بیان اینکه تعطیلی یک ماهه مدارس موضوعی است که در چین هم اتفاق افتاده است، ادامه داد: باید قبول کرد که در شرایط فعلی آمادگی لازم برای رویارویی با کرونا را در کشور نداریم البته این به معنای کم کاری مسئولان نیست ولی این شرایط خاص را با اقدامات فعلی نمی‌توان کنترل کرد.

میرزاده تصریح کرد: برای جبران تعطیلی ها و افت آموزشی دانش آموزان و دانشجویان نیز باید در نظر داشت که اولا بسیاری از منابع را می‌توان به صورت غیر حضوری نیز مطالعه کرد و نیازی به حضور در کلاس درس نیست؛ دوما می‌توان از ظرفیت فضای مجازی برای آموزش‌های مجازی به دانش آموزان و دانشجویان استفاده کرد و فضای مجازی پل ارتباطی محصل با محل تحصیل خود باشد.
صدا و سیما به جای تبلیغات میلیاردی به یاری آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها بیاید

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: افزون بر این صدا و سیمایی که پول‌های کلانی را از حوزه آموزش کسب می‌کند، باید به جای تبلیغات میلیاردی به یاری آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها بیاید و بخشی از آموزش‌ها را از این طریق به دانش آموزان و دانشجویان منتقل کند.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر چه اشکالی دارد اگر به جای خردادماه پایان ترم تحصیلی تیرماه اعلام شود؛ این مهم نیاز به مجوز قانونی ندارد و اختیار آن با آموزش و پرورش است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در این شرایط بحرانی اختیار باید به استان‌ها و دانشگاه‌ها واگذار شود تا این سرفصل‌های درسی به هر نحوی که شده به محصل تدریس شود ولی به این شرط که سلامت جامعه به هر نحوی که شده باید حفظ شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.4021s, 19q