بدن درد می‌تواند از نشانه‌های کرونا باشد؟

۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۰۹:۵۲ - کد خبر: 292223
بدن درد می‌تواند از نشانه‌های کرونا باشد؟

سلامت نیوز:استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره ارتباط بدن درد با ویروس کرونا توضیحاتی داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مسعود ضیایی استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و نماینده علمی ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی در پاسخ به این سوال که اگر فردی بدن درد داشته باشد به ویروس کرونا مبتلا خواهد شد؟ گفت: بله، می‌تواند به عنوان یکی از علائم بیماری باشد، ولی ملاکی قطعی برای تشخیص کرونا نیست و این درد باید در کنار سایر علائم مانند ضعف، بی اشتهایی، تب، سرفه و ... بررسی شود.


استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: چند علامت باید در بدن افراد بروز پیدا کند و صرفا وجود یک علامت نشانه بیماری کرونا نخواهد بود.


عطسه، سرفه و تنگی نفس از علائم اصلی ابتلا به ویروس کروناست. اما متخصصان ارتوپد و عفونی یا سایر متخصصان و کارشناسان عقیده دارند که علائم دیگری مانند از دست دادن حس بویایی، شنوایی، عارضه چشمی صورتی، بدن درد و ... در کنار این علامت‌ها می‌تواند باعث بروز کرونا شوند و به تنهایی نشانگر این بیماری نخواهند بود.


متخصصان توصیه می‌کنند که بلافاصله بعد از دیدن علائمی شبیه به کرونا در بیمارستان‌ها حاضر نشویم؛ چرا که ممکن است این علائم تنها به علت سرماخوردگی یا آنفلوانزا باشند و ما با حضور در این مراکز سلامت خود را به خطر اندازیم. بدن درد می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد ممکن است فردی در تمام شبانه روز خواب کافی نداشته باشد و بعد از بیدار شدن از خواب با حالت کسل کننده در جمع حاضر شود و به سرعت بدن درد بگیرد.


باید بدانیم که درد‌های عضلانی همیشه بدون خطر نیستند و در برخی موارد هم درمان‌های خانگی به هیچ عنوان برای بهبود آنها کفایت نمی کند. با این حال چند روز استراحت کنید و در صورتی که درد شما درمان نشد حتما به بیمارستان مراجعه کنید؛ در صورتی که بدن درد با علائمی مانند تنگی نفس، سرفه، عطسه همراه بود احتمال زیادی دارد به و. یروس کرونا مبتلا شده باشید در غیر اینصورت ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.54339s, 19q