در خبرها آمده به زودی بیمه بیکاری به افرادی که شغل‌شان را در شیوع کرونا از دست داده‌اند، تعلق خواهد گرفت. بنگاه‌های اقتصادی نیز مشمول دریافت تسهیلات شده‌اند.

رونق دکان‌های تخته‌شده با تسهیلات کرونایی

سلامت نیوز:در خبرها آمده به زودی بیمه بیکاری به افرادی که شغل‌شان را در شیوع کرونا از دست داده‌اند، تعلق خواهد گرفت. بنگاه‌های اقتصادی نیز مشمول دریافت تسهیلات شده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو ،با این حال کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی دولت باید با وجود عواقب تورمی، سیاست تحریک تقاضا را در پیش بگیرد و با حمایت‌های نقدی و غیرنقدی از اقشار آسیب پذیر هم اشتغال و هم تقاضا در جامعه را کنترل کند. اما محمدرضا غزنوی، دبیر مجمع کارآفرینان  می‌گوید:

«در شرایط فعلی که برخی کسب‌و‌کارها دوباره رونق گرفته‌اند، لازم است بار دیگر پالایشی صورت بگیرد و برخی از این بنگاه‌ها را حذف و به برخی دیگر نگاه ویژه داشت زیرا یک تسهیلات واحد برای کسب‌و‌کارها با شرایط مختلف نمی‌تواند چندان جوابگوی آنها باشد.»کرونا با اقتصاد چه خواهد کرد؟ این سوالی است که از زمان شیوع ویروس کرونا در چین بارها از سوی رسانه‌ها مطرح شده است.

شاید یکی از اولین واکنش‌هایی که انعکاس زیادی داشت، نظر یکی از وزرای اقتصادی دولت آمریکا بود که تصور می‌کرد شیوع کرونا اقتصاد چین را کوچک‌تر می‌کند و این می‌تواند به سود آمریکا تمام شود. با این حال کرونا با چنان سرعتی در جهان شیوع پیدا کرد که حتی ایالات متحده نیز با صدها هزار بیمار مواجه است و چرخ اقتصادی آن با سرعتی کمتر از هر زمان دیگر به گردش درمی‌آید.

حالا دیگر برای همه در سراسر جهان محرز شده که کرونا کاهش رشد اقتصادی جهان را به دنبال داشته است.راشاتودی نوشته است به‌علت بحران اقتصادی به‌وجود‌آمده از پاندمی کرونا، نزدیک به دو میلیارد نفر یا بیش از نیمی از جمعیت کارگر جهان، با ریسک از