هشدار به بیماران قلبی سرطانی در روزهای کرونایی

۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 297704
هشدار به بیماران قلبی سرطانی در روزهای کرونایی

سلامت نیوز:رئیس مرکز تحقیقاتی کاردیوانکولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی، از بیمارانی که همزمان گرفتار سرطان و بیماری قلبی هستند، خواست که به خاطر کرونا در پیگیری بیماری خود سهل انگاری نکنند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،آذین علیزاده اصل، به خروجی وبینار آموزشی «قلب، سرطان و کووید ۱۹» اشاره کرد و گفت: در این وبینار آموزشی، توجه به عارضه های کووید ۱۹ در بیماران قلبی و سرطانی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


وی، یکی از نکات مورد تاکید در این وبینار آموزشی را، مراقبت های لازم از بیماران سرطانی که دچار بیماری قلبی هستند، عنوان کرد و افزود: یکی از موضوعات مرتبط با این بیماران، نحوه مراقبت از آنها در هنگام درگیر شدن با بیماری کووید ۱۹ است.


این فلوشیپ اکوکاردیوگرافی، گفت: سخنرانان حاضر در این وبینار، متفق القول بر این عقیده بودند که کارهای ضروری این قبیل از بیماران نباید به خاطر کرونا به تاخیر و تعویق بیافتد.


علیزاده اصل گفت: درخواست ما از این قبیل بیماران این است که با هر گونه علامت جدید، باید به پزشک مراجعه کنند و در این کار سهل انگاری نشود.


وی افزود: این دسته از بیماران می توانند با تشخیص پزشک خود، کارهای درمانی غیر ضروری را به تاخیر بیاندازند تا بتوانند میزان مراجعات را کم کنند.
علیزاه اصل همچنین به توصیه های سخنرانان این وبینار آموزشی اشاره کرد و گفت: این بیماران باید خونریزی های گوارشی و ادراری را جدی بگیرند و به خاطر ترس از کرونا، نسبت به این قبیل موارد بی اعتنا نشوند.


در این وبینار آموزشی، آذین علیزاده اصل متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی به همراه امیر حسین امامی فوق تخصص خون و انکولوژی بزرگسالان و پیام آزاده فوق تخصص رادیو انکولوژی، سخنرانی خواهند داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.34499s, 19q