تحویل داروهای مخدر در مراکز ترک اعتیاد خلاف قانون است

۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۵ - کد خبر: 301217
تحویل داروهای مخدر در مراکز ترک اعتیاد خلاف قانون است

سلامت نیوز:رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران گفت: عرضه دارو های مخدر در مراکز ترک اعتیاد و بدون حضور داروساز، خلاف قوانین بین الملی و قوانین ملی از جمله ماده ٢ قانون مصوب ١٣٣۴ است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مهدی زارعی، رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، گفت: عرضه دارو های مخدر در مراکز ترک اعتیاد و بدون حضور داروساز، خلاف قوانین بین الملی و قوانین ملی از جمله ماده ٢ قانون مصوب ١٣٣۴ است.


وی افزود: داروهای مخدر از جمله متادون با توجه به توان سو مصرف بالا و و خطر مسمومیت و .....حتما باید در داروخانه و زیر نظر داروساز تحویل بیمار شود.
رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران تاکید کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر پس از بررسی های کارشناسی در یکصد و سی و ششمین جلسه خود مصوب کرد که توزیع دارو های مخدر باید در د روخانه توزیع شوند.


زارعی افزود: تحویل داروهای مخدر به پزشکان، که فاقد صلاحیت های لازم هستند با پروتکل های وزرات بهداشت در تضاد است و موجب آسیب های جبران ناپذیر به سلامت بیماران و محروم کردن بیماران از حقوق قانونی خودشان است.


رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران افزود: متاسفانه علی رغم وجود این همه کلینیک ترک اعتیاد، به گفته مسوولین مربوطه هنوز توفیق چندانی در ترک اعتیاد نداشته ایم. واقعا جای پاسخ به این پرسش خالی است که در کجای دنیا دارو و آن هم داروهای مخدر که احتیاج به کنترل های خاص خود دارند را در اختیار پزشک که فاقد صلاحیت های حرفه ای و قانونی در خصوص دارو می باشد، قرار می دهند.


وی تاکید کرد: همانطور که رییس سازمان غذا و دارو اعلام کردند توزیع متادون در مراکز ترک اعتیاد دچار مشکلات فراوان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.25873s, 19q