طیف گسترده‌ای از کرونا ویروس‌ها در خفاش یافت می‌شوند، که ممکن است نقش مهمی درتکامل ویروس سلسله‌های آلفا ویروس داشته باشد. با این حال، سایر گونه‌های جانوری نیز می‌توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

آرامش روانی و درونی ضرورتی فردی برای مقابله با کرنا

سلامت نیوز:بیماری کرونا از دهه‌ی ۱۹۶۰ به عنوان پاتوژن‌های انسانی شناخته شده است. کرونا ویروس‌ها انسان و بسیاری از مهره‌داران را آلوده می‌کنند. در انسان این بیماری عمدتا با عفونت‌های تنفسی یا دستگاه گوارش همراه است، اما علائم این بیماری از سرما خوردگی تا عفونت‌های شدید تنفسی تحتانی مانند ذات‌الریه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از لایف دایت طیف گسترده‌ای از کرونا ویروس‌ها در خفاش یافت می‌شوند، که ممکن است نقش مهمی درتکامل ویروس سلسله‌های آلفا ویروس داشته باشد. با این حال، سایر گونه‌های جانوری نیز می‌توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

استرس

هرکس به طریقی استرس را احساس می‌کند و به طرق مختلف به آن واکنش نشان می‌دهد.این که چقدر استرس را تجربه می‌کنید و چگونه به آن واکنش نشان می‌دهید، می‌تواند منجر به طیف گسترده‌ای از مشکلات سلامتی شود به همین دلیل آنچه در موقع استرس انجام داده می‌شود بسیار مهم است.

علم پزشکی تاکنون نتوانسته است راه درمان مناسبی برای این بیماری پیدا کند. رسانه‌هاو پزشکان دائما تاکید می‌کنند که از حضور در مجامع عمومی بپرهیزیم، مراقب باشیم، بهداشت فردی را رعایت کنیم، در خانه بمانیم. همه‌ی این‌ها موجبات ترس بیشتر را فراهم می‌کند.

داشتن آرامش روانی و درونی برای مقابله با این بیماری نیاز به انسجام اجتماعی دارد، ولی متاسفانه در کشور ما ایران این همبستگی نه در میان خود مردم و نه در بین مرد