چگونه از بروز سردرد هنگام استفاده از ماسک جلوگیری کنیم؟

۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۹:۵۲ - کد خبر: 305251
چگونه از بروز سردرد هنگام استفاده از ماسک جلوگیری کنیم؟

سلامت نیوز: برخی از افراد هنگام استفاده از ماسک به صورت مستمر دچار سردرد می‌شوند که علت یا راه درمان آن را به درستی نمی دانند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از افراد به دلیل استفاده روزانه از ماسک به منظور پیشگیری از ویروس کرونا ، بارها از سردرد طولانی مدت شکوه کرده و علت یا راه درمان آن را به درستی نمی دانند.

به گزارش وب سایت "الممر"،دکتر ولید شوقی عطیه محقق دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک می گوید استفاده از ماسک ممکن است مقداری دی اکسید کربن در بدن را افزایش دهد که این امر منجر به سردرد می شود.

وی اضافه کرد: برخی از افراد این علائم را احساس می کنند و برخی دیگر این احساس را ندارند؛ زیرا مقدار و عمق تنفس از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

بنابراین، هنگام استفاده از ماسک برای جلوگیری از بروز مشکل، به جای آنکه تند تند نفس بکشید، باید تنفس عمیق داشته باشید.به عنوان مثال اگر ماسک ۵ سانتی متر هوا را در فضای زیر خود نگه دارد و نفس کم عمقی به اندازه حدود ۲۵ سانتی متر گرفته شود، ۸۰ ٪ ؜هوای تازه و ۲۰ ٪ هوای بازدم که به مقدار بیشتری حاوی کربن دی اکسید است، تولید می‌شود.اما اگر به فاصله ۱۰۰ سانتی متر نفس عمیق بکشید، درصد هوای تازه ۹۵ ٪ و هوای بازدم فقط ۵ ٪ است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.95763s, 19q